Jaunietis no Gruzijas kopā ar citiem jauniešiem Balvos programmē datorspēles

Mans vārds ir Beka Beriashvili un es esmu no Gruzijas. Šobrīd piedalos Eiropas brīvprātīgā darba projektā “Share the opportunities!”, kas notiek  Austrumlatvijā, Balvu un Viļakas novadā.

Strādāju Balvu bērnu jauniešu centrā un vienu reizi nedēļā Viļakas novadā (Viļakas, Medņevas, Rekovas jauniešu centros).  Brīvprātīgo darbi šeit ir savienoti ar neformālās mācīšanās ideju, iekļaujot izklaides pasākumu organizēšanu, jautras un lietderīgas aktivitātes vietējiem jauniešiem un komunicējot ar viņiem angliski, lai jaunieši varētu uzlabot savas valodas prasmes. Es ierados Latvijā augustā, tad vēl bija saulainas dienas  un es organizēju pārsvarā āra aktivitātes bērniem un jauniešiem. Bieži spēlējām kopā futbolu.  Sezonām mainoties, ir pienācis aukstums un dienas ir kļuvušas īsas, tādēļ aktivitātes ir pārvietojušās uz iekštelpām. Kopā ar skolēniem mēs liekam lego robotus un esmu rādījis prezentācijas par savu valsti, tāpat arī cenšos popularizēt datorspēles, ne tikai spēlēt tās, bet arī pašiem izveidot spēles dažādās bezmaksas platformās (Unreal Engine, Unity utt.). Papildus pašiniciatīvas pasākumiem, palīdzu saviem kolēģiem jebkādā veidā, gan organizējot pasākumus un aktivitātes, gan arī piedaloties dažādās jauniešu centru aktivitātēs.

Manuprāt, labākā daļa manā projektā ir mani kolēģi un projektu koordinators, jo kopš pirmās dienas katrs no viņiem ir bijis ļoti atbalstošs. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc es te tik ļoti ātri iejutos un vienmēr būšu pateicīgs par viņu atbalstu.

Visbeidzot par Latviju. Viss ir skaists, burtiski. Katra pilsēta, ciems, parki, mājas – viss. Līdz šim esmu redzējis vasaru, rudeni un ziemu un droši varu teikt, ka Latviju var apmeklēt jebkurā gadalaikā un nebūsi vīlies tās skaistumā. Vasarā visur bija dažādu krāsu ziedi un es, kā liels ziedu cienītājs, Latvijā iemīlējos uzreiz. Lielākā daļa lielo pilsētu atrodas rietumos, līdz ar to, diemžēl, austrumi bieži vien tiek aizmirsti.  Tāpēc, lai redzētu austrumus pilnībā, dodu priekšroku vietējai ceļošanai. No tā, ko esmu redzējis, noteikti visiem iesaku apceļot Latgali!

Šī ir Erasmus+ EBD projekta Nr. 2018-1-LV02-KA125-002091 „Share the opportunities!” aktivitāte, kas sākās 2018.gada augustā un norisināsies līdz 2019.gada jūlijam. Brīvprātīgie (Beka  no Gruzijas un Maike no Vācijas) strādā Balvu un Viļakas novada jauniešu centros, piedaloties dažādās bērnu un jauniešu aktivitātēs un pasākumos, kā arī organizējot pašiniciatīvas pasākumus - valodu klubs, vācu valodas stundas, robotikas nodarbības, kultūras vakari un dažādas citas neformālās mācīšanās aktivitātes.

 

Teksts: Beka Beriashvili
Foto: personīgais arhīvs
Tulkoja: Santa Komane,
Viļakas novada domes un Balvu bērnu un jauniešu centra projektu vadītāja