Izaicinājums + aicinājums = mīlestība

Tas nu diemžēl ir noticis…8 mēneši kopā ar mūsu brīnišķīgo Klemensu no Francijas ir tiešām aizlidojuši vēja spārniem. Šķiet, tikko bija 1.decembris, kad satraukuma pilni sagaidījām lidostā lielo nezināmo – t.i., Klemensu. Tikko bija 5.decembris, kad visa skola draudzīgi uzņēmām tad vēl viešņu mūsu skolas saimē.

(turpinājums rakstam „Izaicinājums kļūst par aicinājumu”)

Tikko bija dažnedažādas aktivitātes – gan izzinoši zinātniskas (Klemensa vadīja stundas), gan everģēliskas (sniega kaujas, rotaļas, spēles, rokenrols, ekskursijas, vienkārši klases vakari un nakts klasesvakari), gan pieredzi bagātinošas (mēs papildinājām savas zināšanas angļu valodā, mācījāmies franču valodu, bet Klemensa – latviešu valodu. Un, jāsaka, viņai ir ķēriens uz valodām!), gan nedēļu bijām kopā ar Klemensas vecmāmiņu un brālēnu, gan, gan, gan….To, kas noticis 8 mēnešu ietvaros, grūti nelielā rakstu darbā ietvert (un viss jau nav vārdos pasakāms).

To, kas noticis, var nosaukt lielā, cēlā vārdā „MĪLESTĪBA”. Abpusēja. Mīlestība pret cilvēkiem, pret darbu, kas tiek darīts. Mīlestības pilna attieksme pret katru dienu, kas pavadīta. Mīlestības pilna attieksme pret visu, kas notiek. Tie bija 8 mēneši, kas mainīja mūs, skolas kolektīvu, kas mainīja arī Klemensu…

Jo nu viņai ir SAPNIS. Viņa, diplomēta inženiere, vēlas savu dzīvi saistīt ar bērnu izglītošanu un atvērt savu skolu, kura atšķirtos no Francijas skolām un būtu līdzīga mūsējai. Esam lepni, saviļņoti par tādu mūsu darba novērtējumu, jo ikdienā, iespējams, nepamanām, cik katrs esam bagāti ar to, ko varam dot un dāvināt citiem. Varbūt pamanām, bet nemākam lepoties – franču meitene nemanāmi ļāva ikvienam, kas bija viņas redzeslokā, justies arvien pašpārliecinātākam…

Atvadu mirklis lielākoties ir paskumjš, bet, ja „jāpalaiž” projām cilvēks, kas iekritis dziļi jo dziļi daudzu (gan mazu, gan lielu) sirdīs, tad mirklis ir vairākkārtīgi skumjāks.

Aplis ir noslēdzies. 1.augusta ļoti agra rīta stunda…Rīgas lidosta…Bučas, apskāvieni, atvadu mājieni… Un MŪSU Klemensa pamazām izgaist skatienam zonā, kur pavadītājiem ieeja jau liegta. Viss?!!! Nē! Pasaules elpa ir ienākusi mūsu skolā, un turpinājums sekos….

 

Iveta Zvaigzne,
Gulbenes vidusskolas direktora vietniece, EBD projekta koordinatore