Iemācījos redzēt pasauli citādi

Vēlos jums nedaudz pastāstīt par apmācībām „1+1=5?”*, kas notika ES programmas „Jaunatne darbībā” ietvaros. Ierodoties apmācībās, man nebija nekādu iepriekšēju zināšanu par šo tēmu, un, godīgi sakot, neko daudz negaidīju no apmācībām. Jau pirmajā dienā, iepazīstoties ar citiem grupas dalībniekiem un apmācītājiem, mani pārsteidza, cik viegli ir iespējams apgūt tēmu, strādājot grupā. Šī sirsnība un laipnība, kas valdīja visapkārt, mani patiešām aizkustināja līdz sirds dziļumiem. 

Neformālās izglītības apmācības – tas ir tik viegli un patīkami! Mēs mācījāmies caur spēlēm un sadarbību, palīdzējām cits citam bez vārdiem. Tas, ko es negaidīju un pat nevarēju iedomāties, apmācībās kļuva par realitāti!

Runājot par apmācītājiem, biju patīkamā šokā par viņu neparastajām stratēģijām – kā es, nezinot faktiski neko, varēju tik īsā laikā iemācīties tik daudz, cik daudzu gadu garumā cilvēks parasti nevar iemācīties. Es patiesi ļoti lepojos, ka mani apmācītāji bija Staņislavs un Inese.

Un vienlaikus vēlos jums nedaudz arī pastāstīt, ko es pārdzīvoju šo četru dienu laikā.  Padzīvojot citā kompānijā un iemācoties daudz jauna, pēc tam atgriežoties mājās Brocēnos, man radās sajūta, ka esmu nokļuvusi citā pasaulē un citā dimensijā. Šķiet, mana iekšējā pasaule pārvērtās un kļuvu pavisam citāda. Šīs apmācības un cilvēki, nu jau mani draugi, mani izmainīja, un es vairs nebūšu tāda kā iepriekš.
Šo drošības izjūtu un ciešo saikni ar pārējiem grupas dalībniekiem un apmācītājiem es nekad neaizmirsīšu. Pat naktī, ieklausoties blakus guļošā cilvēka elpošanā, es pamanīju, ka pati laižos līdzi sapnī un ka šī elpošana mani it kā iemidzina. Un uzreiz sapratu, ka līdzīgas izjūtas es nekad iepriekš nebiju piedzīvojusi.

Šo apmācību laikā es iemācījos to, ko līdz tam dzīves laikā nebiju apguvusi: es iemācījos citādi izjust lietas un citādi redzēt pasauli.

Par to vēlos pateikt lielu PALDIES programmai „Jaunatne darbībā” un sniegtajai iespējai piedalīties apmācībās „1+1=5?”! Es nekad neaizmirsīšu, ko jūs man iemācījāt! Un, protams, liels paldies arī Staņislavam un Inesei!

Svetlana 
                   
* „Viens plus viens ir pieci [1+1=5]?” – apmācības krievvalodīgo jauniešu iekļaušanai Eiropas Savienības programmā „Jaunatne darbībā”