Ieguldījums sabiedrībā, ieguldījums sevī

Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Eiropas Brīvprātīgā darba projekti maina daudzu jauniešu dzīves par 180 grādiem. Kādi iespaidi par dalību projektā ir Zaigai Zirnītei, kura deviņus mēnešus pabija Horvātijā un ieguva darba pieredzi pasākumu organizēšanā?

Mans Eiropas Brīvprātīgā darba ceļojums nesen noslēdzies un jāsaka, ka šis piedzīvojums bija neaizmirstamākā uzdrīkstēšanās, ko līdz šim esmu apņēmusies. Biju viena no pirmajām brīvprātīgajām, ko ZUM Association uzņēma skaistajā Adrijas jūras piekrastes pilsētā Pulā, kura atrodas Horvātijas Istrijas pussalas pašā galā. Kopš pagājušā gada oktobra deviņu mēnešu garumā darbojos informācijas centrā “Info-center za mlade ZUM”, kur tiku iesaistīta darbā ar vietējiem jauniešiem, organizējot izglītojošos pasākumus (t.sk. seminārus,lekcijas), administrējot organizācijas sociālos portālus, kā arī piedaloties projektu plānošanā un realizācijā.

Lai gan sākotnēji nebija viegli būt svešiniecei jaunā valstī vairāk kā 2000 km attālumā no mājām, tomēr katra projektā izdzīvotā diena, kas bija piepildīta ar jauniem iespaidiem, piedzīvojumiem, zināšanām, jauniem draugiem un ceļojumiem, sekmēja manu iejušanos vietējā sabiedrībā un ļāva iemīļot cilvēkus un vidi ap sevi tik ļoti, ka pēc tam bija pat skumji no tā visa šķirties.

Horvātija ir brīnumaina vieta ar neatkārtojamu valodu, tradīcijām, dzīvesveidu un dabas kapitālu – lieliskiem laikapstākļiem ar 2700 saulainām stundām gadā, kristāldzirdru jūru ar vairāk nekā 1200 salām un plašu jūras iemītnieku pasauli. EBD projektu varētu raksturot kā vērtīgu ieguldījumu sevī un ieguldījumu vietējā sabiedrībā. Tas ļāva paplašināt daudzu cilvēku redzesloku, tajā skaitā manējo, dalīties pieredzē, strādāt kopā, sasniegt kopīgus mērķus un iedvesmot. Neaizmirstamās atmiņas par piedzīvoto, draugi – pasaules izzinātāji, paskatīšanās uz sevi un lietām no cita skatpunkta ir tas vērtīgākais, ko es paņēmu sev līdzi no šī projekta. Viennozīmīgi – JĀ, Horvātijai  un JĀ, Eiropas Brīvprātīgajam darbam!!!

Ko ieteiktu citiem jauniešiem, kuri vēlas izmēģināt EBD, bet nedaudz baidās?

Bailes par nezināmo ir dabiska parādība, kas mājo ikvienā no mums. Tomēr ik reizi, kad pārvaru tās, saprotu, ka bija vērts riskēt, jo iznākums ir fantastisks. Tas attiecas gan uz manu izvēli par “Erasmus+” studijām Slovākijā, gan arī EBD projektu Horvātijā. Kad notici sev un saviem spēkiem, tad pasaule tev paver vēl neizsapņotas iespējas!

Labprāt padalos ar daļu no savām atziņām, kas izrakstītas no manas EBD dienasgrāmatas.
•    EBD ideja ir uzdrīkstēties izmēģināt darīt to, ko līdz šim neesi mēģinājis – izmanto šo iespēju.
•    Gūt prieku par to, ko dari, ir vissvarīgākais panākumu nosacījums.
•    Nekas nav pastāvīgs, dažkārt pat tavi stingrākie pieņēmumi par sevi mainās.
•    Kad lietas nenotiek pēc plāna, saglabā mieru, jo bieži gala iznākums ir daudz labāks nekā sākotnēji iecerēts.
•    Dzīve sastāv no neskaitāmi daudziem maziem laimes mirkļiem, vien atliek pamanīt tos un izbaudīt, cik vien iespējams.
•    Pasaulē ir daudz cilvēku, kuri ir gatavi tev palīdzēt – tikai dod viņiem iespēju to darīt.

 

Zaiga Zirnīte