„Democracy.Democracy.Creativity”

Radošums ir milzīgs dzinējspēks, jo tas cilvēkos rada interesi par to, ko viņi dara. Radošums sniedz cerību, ka eksistē vērtīgas idejas. Radošums katram sniedz iespēju izdarīt sasniegumu. Radošums padara dzīvi jautrāku un interesantāku. /Edvards de Bono./

Projekts „Democracy. Democracy. Creativity” ir jauniešu demokrātijas projekts, kas:

•    virzīts uz jauniešu iespējām aktīvas līdzdalības norisēs;
•    izmanto radošumu un inovāciju, lai neinteresantas lietas padarītu pievilcīgas jauniešiem;
•    lauž jauniešu un jauniešu organizāciju aizspriedumus par demokrātiju;
•    izmanto personības attīstības metodes, lai spēcinātu jauniešu organizāciju pārstāvjus.

Projekts ilga tieši 9 mēnešus un balstās uz 4 galvenajām projekta aktivitātēm:
•    Apmācību seminārs „FOTOkrātija” iesaistīja Latvijas jaunatnes NVO pārstāvjus ar ideju ķīmiski apvienot demokrātiju ar radošo fotografēšanu. Semināra rezultātā dalībnieki ieraudzīja demokrātiskos procesus no jauna, vieglāk saprotamāka skatapunkta, kā arī ieraudzīja sevi un savas organizācijas kā aktīvus radošās demokrātijas dalībniekus. „FOTOkrātijas” rezultātā tika izveidota ceļojošā un virtuālā fotoizstāde (skaties: www.zemgalei.lv/fotoizstade ).

•    Starptautiskā darbnīca „Democracy. Democracy. Creativity” nodrošināja telpu, kur, vienota mērķa vadīti, satikās radoši jaunieši un jaunatnes darbinieki no vairākām Eiropas valstīm. Dalībnieki līdzdarbojās un izveidoja praktiskas idejas un materiālus Eiropas jauniešu organizācijām, kā uzlabot organizāciju līdzdalību demokrātijas veidošanā. Darbnīcas galvenais uzdevums bija ķīmiski apvienot radošumu un demokrātiju.

•    Stažieru skola 2011 savukārt ķīmiski apvieno radošumu un personības attīstību. Stažieru skolas dalībnieki ir praktiski spēcinājuši savas personības, piedzīvojot izaicinošu, komunikāciju raisošu un uz risinājumiem balstītu programmu.

•    Metožu buklets “Lielo atklājumu mazā rokasgrāmata” tika radīts ar mērķi veicināt radošu līdzdalību pašpārvaldes līmenī, tas ir balstīts uz inovatīvām, jauniešu izstrādātām metodēm. Rokasgrāmata jaunietim un jauniešu organizācijām draudzīgā veidā aicinu uz radošu līdzdalību pozitīvu pārmaiņu labad. Metožu bukletu iespējams lejupielādēt www.zemgalei.lv/demokratija.
 
"Projekts „Democracy. Democracy. Creativity” mani tā iedvesmoja, ka, atgriežoties Rumānijā, es izlēmu ieviest pats savu radošās demokrātijas projektu. Tā rezultātā 20 jaunieši varēja piedalīties apmācības kursā par sabiedrisko līdzdalību, demokrātiju un aktīvo pilsonību. Labas idejas vienmēr periodiski atkārtojas un izplatās, un tie, kas uzsāk šādus projektus, kļūst par leģendām! :)" /Marius Berescu, Rumānija/

„Manā FOTOkrātijas zupā noteikti ir viens bariņš nepārspējami interesantu cilvēku. Lai cik pārdomātas un interesantas nebūtu aktivitātes, tās noteikti nebūtu tik izdevušās bez tik aizrautīgiem ļaudīm. Man vispārsteidzošākais bija tas, cik ļoti dažādas un interesantas idejas cilvēki spēj ģenerēt no pilnīgi nesakarīgiem vārdu savirknējumiem. Un tik daudz par demokrātiju noteikti domāju pirmo reizi. Bija interesanti pašai saprast, kas tā ir man un ko tā nozīmē manā ikdienā. Par daudzām lietām tas lika aizdomāties citādā virzienā.” /Anda Jēkabsone/

„Neskatoties uz to, ka Stažieru skola ilga tikai 4 dienas, pa šo laiku tu iepazīsties ne tikai ar svešiem cilvēkiem, bet arī ar sevi. Apgūsti, dzirdi un dari lietas, kuras pirms tam netika darītas, izaicini sevi, lai tieši SEV pierādītu, ka tu to vari. Neformāla izglītība aizrauj, jo arī tu piedalies procesā, nevis tikai klausies, nav nepareizas atbildes, ir tavs viedoklis. Lieliska iespēja iepazīties ar tikpat foršiem cilvēkiem kā tu un uzzināt viņu talantus un domas.”/Irina Magurova/

 


Secinājums: radošums izaicina, iededz acīs mirdzumu, sadragā esošās sienas un efektīvi risina un galvenais – padara esošās aktivitātes kā pievilcīgu ceļojumu!

Ja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājaslapā norādīta saite uz citu iestāžu vai privātpersonu mājaslapām, kontiem vai vietnēm, par attiecīgajos informācijas resursos ievietoto informāciju Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra neatbild.