Atver logu pasaulei

Pirms gada Anglijā vecā muižā notika mazliet neparasts jauniešu apmaiņas projekts. Kāpēc neparasts? Jo tās jaunākajam dalībniekam bija tikai četri mēneši. Kā tas iespējams? Pavisam vienkārši – jauniešu apmaiņā piedalījās jaunie vecāki kopā ar saviem bērniem no sešām valstīm, tai skaitā indiāņu izcelsmes meitenes no Dienvidamerikas.

Latviju šajā projektā pārstāvēja jaunie vecāki un viņu mazie cēsnieki. Visi dalībnieki ārpus Latvijas robežām bija pirmo reizi un ļoti priecājās par piedzīvoto lidojumu, iespējām apskatīt Angliju, mazliet atpūsties no ikdienas, atsvaidzināt angļu valodas prasmes, īru dziesmu dziedāšanu un Dienvidamerikas vergu deju dejošanu. Atgriežoties mājās, radās ideja projekta turpinājumam.

Sapratām, ka Cēsīs jaunajiem vecākiem nav, kur saņemt atbalstu un palīdzību. Sabiedrībā vēl joprojām ir samērā nosodoša attieksme pret jauniešiem, kas agri kļūst par vecākiem. Ikdienā jaunajiem vecākiem jāsaskaras ar dažādiem izaicinājumiem: ierobežoti ienākumi, grūtības iegūt izglītību (nav, kur atstāt bērniņu), sarežģīti iekļauties darba tirgū u.c.