Atnācu, ieraudzīju, apēdu – projekts par ēdienu gatavošanu Eiropā

Sākot ar 2014. gada 1. novembri Sociālās inovācijas centrs piedalās projektā “Veni, vidi, comedi – cooking Europe project” projektā, kuru finansē Eiropas Savienība programmas Erasmus+ ietvaros.

Projekts norisinās no 2014. gada 1. novembra līdz 2015. gada 31. decembrim, un tajā piedalās partneri no Grieķijas un Itālijas, bet vadošais partneris ir no Luksemburgas.

Veni Vidi Comedi (Atnācu, ieraudzīju, apēdu) projekts ir paredzēts, lai attīstītu ilgtspējīgu praksi Eiropas kulinārijas kultūrā, pielāgojoties ātras dzīves tempam, saistot kopā ikdienas pārtiku un veselīgu dzīvesveidu.

Lai arī ēdiens ir svarīga dzīves sastāvdaļa, tajā skaitā daļa no  tradīcijām, kultūras un civilizācijas, tomēr tūkstošiem jauniešu Eiropā trūkst laika, naudas, zināšanas un gatavošanas pieredzes. Studenti, jaunieši savas karjeras sākumā, brīvprātīgie vai bezdarbnieki nevar atļauties ēst restorānos katru dienu. Daudzi no viņiem pērk ātrās uzkodas vai nekvalitatīvi lētu pārtiku.

Vedi Vidi Comedi mērķis ir diskutējot par to, kā sagatavot savu pārtiku un izglītot jauniešus par veselīgu ēšanas kultūru. Projekts mērķis ir veicināt kultūras integrāciju starp jauniešiem Eiropā caur starptautisku kulinārijas praksi. Pārtika ir taustāms atspoguļojums ģeogrāfijas, vēstures un kultūras jomā, tāpēc iepazīt kultūru ir iespējams, iepazīstot to caur ēdienu.

Viegli lietojama, interaktīva  sadarbības platformas rīka izveide, kas  uzturēs  veselīgas un ilgtspējīgas receptes un ar pārtiku saistītu informāciju.

Galvenās prioritātes:
- Veicināt starpreģionu un pārrobežu partnerību, izveidojot viegli lietojamu resursu, par  Eiropas ikdienas pārtikas praksi, receptēm un veselību.
- Veicināt ideju  par veselīgu ēdienu, izveidojot datubāzi  ar viegli pagatavojamām, bet kvalitatīvam receptēm.
- Nodrošinot Veni Vidi Comedi projektu ar reģionālām pavārmākslas darbnīcām, vietējā līmenī un partneru reģionos.

Sociālais Inovācijas centrs projektā tika uzaicināts kā partneris.

Veni, vidi, comedi projektā tikām uzrunāti 2014. gada agrā pavasarī. Projekts likās saistošs, jo tēma par ēdienu gatavošanu un veselīgu dzīvesveidu ir saskaņā ar mūsu organizācijas mērķiem.

Projekta vadošais partneris izklāstīja ideju par  pieeju un vienkāršu recepšu datubāzes veidošanu. Projektā vadošais partneris bija no Luksemburgas, bet pārējie iesaistītie partneri bija Itālijas, Grieķijas un Latvijas.

Kopumā projektu var raksturot kā ļoti interesantu, jo bija iespēja iepazīt dažādu kultūru attieksmi pret ēdieniem, uzlabot starpkultūru prasmes. Arī pats projekta mērķis tika sasniegts - izstrādāta datubāze ar receptēm un izplatīta visās Eiropas valstīs, pārsvarā orientējoties uz Erasmus+ studentiem.

Plašāka informācija: https://www.facebook.com/socialinnovation.lv/

Projekta rezultāts – recepšu datubāze: http://venividicomedi.com/en/recipes

Avots: http://socialinnovation.lv

 

Renāte Lukjanska, Sociālā Inovācijas centra Inovācijas eksperte.