Pieredzes apmaiņas seminārs par “Erasmus+: Jaunatne darbībā”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu jaunieti vecumā no 13 līdz 30 gadiem piedalīties bezmaksas pieredzes apmaiņas seminārā par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmas iespējām. Seminārs notiks viesnīcā  "Avalon Hotel" (13. janvāra ielā 19, Rīgā) 7. martā, no plkst. 14:00 līdz plkst. 17:00. Pieteikšanās noslēgusies.

Semināra laikā jaunieši, kuri ir piedalījušies vai īstenojuši “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus dalīsies savā pieredzē: kā notika projekta īstenošanas gaita, kādas kompetences starptautiskā projekta laikā tika attīstītas, kas mainījies pēc dalības starptautiskajā projektā paša dzīvē. Tāpat semināra laikā dažādu jaunatnes organizāciju pārstāvji prezentēs savas organizācijas un informēs, kā kļūt par organizācijas biedru vai atbalstītāju.

Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekti sniedz jauniešiem iespēju papildināt savas kompetences ar neformālās izglītības starpniecību, piemēram, piedaloties Jauniešu apmaiņas projektos vai Eiropas Brīvprātīgā darba projektos. Jauniešu apmaiņas projektu aktivitātē jauniešu grupai ir iespēja savā valstī uzņemt jauniešus no citām valstīm, vai pašiem doties uz kādu valsti, lai kopā ar citu jauniešu grupu vai grupām piedalītos noteikta temata kopīgi veidotā projektā. Jauniešu apmaiņas projektos var piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem.

Eiropas Brīvprātīgā darba projekti sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem (ieskaitot) doties uz ārvalstīm un veikt sabiedrībai noderīgu darbu kādā organizācijā, gūstot jaunas prasmes un pieredzi.

Pieredzes apmaiņas seminārs notiek ar Eurodesk atbalstu programmas “Erasmus+” 30 gadu jubilejas ietvaros.  

Semināra darba programma:
14:00 – 14:15 – reģistrēšanās.
14:15 - 14:40 – programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” iespējas jauniešiem.
14:40 – 15:10 – biedrība "KĒFA" (jaunieša pieredzes stāsts un organizācijas prezentācija).
15:10 – 15:40 – Latvijas Mazpulki (jaunieša pieredzes stāsts un organizācijas prezentācija).
15:40 – 16:10 – Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai (jaunieša pieredzes stāsts un organizācijas prezentācija).
16:10 – 16:40 – un citi (pašlaik tiek precizēts).
16:40 – 17:00 – neformālas sarunas, jautājumi – atbildes.

Pieteikšanās tiešsaistē http://bit.ly/2kVfbfI noslēgusies. 2. martā uz anketā norādītajām elektroniskā pasta vēstulēm nosūtīsim apstiprinājumu dalībai seminārā.

Ņemot vērā, ka dalībnieku skaits seminārā ir ierobežots, pieteikšanās semināram var tikt noslēgta arī ātrāk.

Par Eurodesk

Šobrīd jau vairāk kā 1200 jaunatnes speciālistu strādā Eurodesk tīklā visā Eiropā. Šī tīkla mērķis ir informēt jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā, kā arī veicināt jauniešu aktīvu līdzdarbošanos sabiedriski politiskajā dzīvē. Eurodesk ar savu darbību atbalsta “Erasmus+” programmu, informējot jauniešus par viņu plašajām iespējām. Eurodesk speciālisti vienmēr pārliecinās, lai informācija, kuru viņi izplata, ir aktuāla. Ar Eurodesk informācijas punktiem var iepazīties un saņemt plašāku informāciju Eurodesk.eu tīmekļa vietnē.

Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt  Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā “Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā “Erasmus+”.

Papildus informācija:
Kintija Bulava
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356247
e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv

 

 

Notikuma laiks: 
07.03.2017
Pieteikšanās līdz: 
Piektdiena, Februāris 24, 2017 - 23:45
Pieteikšanās tiešsaistē