ES mājā notiks seminārs "Jauniešu garantija – izmanto iespējas!”

Publicitātes foto

Lai uzzinātu par aktuālajām programmām, kas palīdzēs jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem attīstīt jaunas prasmes, apgūt darba tirgum piemērotu profesiju un atrast darbu, aicinām 30. martā plkst.15:30 apmeklēt informatīvo semināru "Jauniešu garantija – izmanto iespējas!” Pasākums notiks Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.

Seminārā par projektu "PROTI un DARI!” informēs  Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāve Marta Meženiece.

Turpinājumā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajiem "Jauniešu garantijas” pasākumiem iepazīstinās NVA pārstāve Solveiga Kabaka. Kādas ir jauniešu bezdarbnieku iespējas apgūt izglītības programmas un piedalīties semināros, darbnīcās un nodarbinātības pasākumos, lai attīstītu darbam nepieciešamās iemaņas? Kā NVA var palīdzēt jaunietim atrast pirmo darba vietu? Kāds atbalsts pieejams, ja jaunietis vēlas kļūt par pašnodarbināto vai uzsākt savu biznesu?

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāve Elīna Purmale-Baumane informēs, kā jaunieši gada vai pusotra gada laikā var iegūt profesionālo izglītību kādā no 40 profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā. Kur meklēt informāciju par apgūstamajām profesijām, kā arī skolām un iespējām saņemt stipendiju, dzīvot apmaksātā kopmītnē?

Noslēgumā pieredzes stāstos dalīsies jaunieši, kuri jau veiksmīgi iesaistījušies „Jauniešu garantija” pasākumos un var sniegt vienaudžiem vērtīgus ieteikumus.

Aicinām interesentus pasākumam pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445. 

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

"Jauniešu garantija” ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt jauniešu nodarbinātību, palīdzēt jauniešiem atgriezties izglītības iestādē un veiksmīgi iekļauties darba tirgū.

Eiropas Parlaments atbalstījis ieceri papildus šai programmai “injicēt” vēl vairāk līdzekļu Eiropas Sociālajā Fondā dalībvalstīm, kurās ir reģioni ar jaunatnes bezdarbu virs 25 procentiem, lai jau 2015. gadā to ievērojami samazinātu.

Labklājības ministrijas apkopotā informācija liecina, ka Latvijā nestrādā un nemācās 54 tūkstoši jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem. Trešā daļa no tiem dzīvo Pierīgas novados, 24,3 procenti – Latgalē. 

Latvijā programmas "Jauniešu garantija” pasākumus īsteno Nodarbinātības valsts aģentūra, profesionālās izglītības iestādes Valsts izglītības attīstības aģentūras vadībā un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, kas dažādas aktivitātes vasarā uzsāks sadarbībā ar vietējām pašvaldībām visā Latvijā.

Seminārs tiek organizēts tematiskā mēneša ietvaros – martā ES mājā īpaša uzmanība tiek pievērsta jauniešu nodarbinātības un mobilitātes jautājumiem.

Ar semināra darba programmu vari iepazīties šeit>>

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv

 

Informācija publicēta 26. 03. 2015.