Pieredzes stāsti
“ReDesign”: vecām lietām var dod jaunu dzīvi
Daugavpils jaunieši sadarbībā ar Mākslu pedagogu apvienību un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru īsteno jauniešu iniciatīvas projektu “ReDesign”. Projekta ideja ir ar mākslas metodēm pārstrādāt materiālus, kas veicina jauniešu iniciatīvas savas nodarbinātības attīstībai. "ReDesign" mērķis ir popularizēt otrreizējās pārstrādes iespējas un veicināt radošā jauniešu potenciāla attīstību.
Radi pats savu lauku sētu!
Mēs esam 10 radoši un aktīvi jaunieši no biedrības „Bio kultūra”. Mūs visus vieno interese par Latvijas dabu, vidi sev apkārt un lauku dzīvesveidu, tādēļ kopīgi izlēmām veidot projektu „Radi pats savu lauku sētu!”.
Par bērnu namiem, par kuriem mēs visu tāpat jau zinām
Vai jūs zināt, kā tas ir – saņemt dāvanā sirdi? Vai divas, trīs... Vai zināt, kā paņemt sirdi, ko nupat viens mazs bērnelis izkrāsojis un nu, acīm mirdzot, stiepj jums pretī? Manuprāt, es pāris tādus cilvēkus pazīstu. Viņi ir jauni, katrs citāds, un tikai nejaušības vai drīzāk laimīgas sakritības dēļ pirms apmēram pusotra gada viņi satikās un sākās kas skaists.
Jaunieši, kas nebaidās mainīties!
No 2012. gada janvāra līdz novembrim jaunieši ar Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” līdzfinansējumu un atbalstu īstenoja projektu Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem „Mēs nebaidāmies mainīties”.
Vienoti vidē
2011. gada beigās Latvijas Vides zinātnes studentu apvienības (LVZSA) jaunieši nolēma, ka ir laiks savas studiju laikā gūtās zināšanas nodot tālāk Latvijas sabiedrībai. Tā radās ideja par projektu skolēniem „Vienoti vidē”. Projekts tika iesniegts projektu veidā „Jauniešu iniciatīvas”. Četros Latvijas reģionos LVZSA organizēja radošās darbnīcas skolēniem, lai veicinātu izpratni par vides aizsardzību un klimata pārmaiņām.