Pieredzes stāsti

Jauniešu apmaiņas dalībnieki pastāstīja savus stāstus fotogrāfijās

No šī gada 27. jūnija līdz 5. jūlijam Rīgā norisinājās starptautiskais jauniešu apmaiņas projekts “Tell your story through the picture", (tulk. „Pastāsti savu stāstu, izmantojot attēlu") projekta Nr.LV-11-E107-2013-R3, kuru īsteno nodibinājums „Baltijas Reģionālais fonds” Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā" ietvaros.

Neparasts projekts „Walking2WILD10”

Septembra beigās mēs, pieci jaunieši no Latvijas, devāmies uz Spāniju, lai piedalītos neparastā un ļoti interesantā projektā ar nosaukumu „Walking2WILD10”. Sākotnējā ideja bija, ka 30 jaunieši no sešām valstīm dosies 100 km garā pārgājienā pa Spānijas ceļiem un neceļiem ar galamērķi nonākt starptautiskā konferencē par vides saglabāšanu WILD10. Kad Nathans, projekta iniciators un WWF filiāles Austrijā pārstāvis, pastāstīja mums par savu ideju, tā likās fantastiska, bet mēs nevarējām iedomāties, ka realitāte izvērtīsies vēl brīnišķīgāk, nekā iecerēts.

Jauniešu apmaiņas projektā Turcijā!

Turcija ir valsts, kas pārsteidz ar saviem kontrastiem, valsts, kas pamodina ikkatrā visslēptākās dziņas, palīdz saprast, ka dzīvot var arī tā, kā 1001 nakts pasakā. Tas skanēs kā reklāma, bet tur pavadītais laiks tiešām bija neaizmirstams- vēl tagad, pusgadu pēc brauciena uz Sinopu, ar ilgām skatos iemūžinātos foto, mēģinu atsaukt atmiņā satriecošos dabasskatus, siltos smaidus, vīģu saldumu un vietējo kukurūzas gardumu smaržu!

IT WAS GREAT!*

Kā mums, pavisam trakajiem jauniešiem, izdevās izveidot veiksmīgu un laimīgu komandu? Atslēga ir darbs, smaids un daudzas negulētas naktis. Vispirms par to, kāpēc tieši tāds projekta nosaukums. Projektā iesaistījās sešas valstis, divas no tām mēs varētu saukt par vēsajām nācijām, četras – par karstasinīgām. Un tieši šī doma bija projekta pamatā – ka jaunieši māca, stāsta un vienkārši parāda to, kādi ir. Galu galā pēc astoņām kopā pavadītām dienām, septiņām stundām un 25 minūtēm var teikt, ka esam “cool” cilvēki – jauki, mīļi un ļoti forši.

Lapas