Apmācības

Ikviens var pieteikties:

nacionālajām apmācībām;

starptautiskajām apmācībām.

"Lai kaut kas notiktu, pašam ir jādara! To noteikti var teikt par neformālās izglītības apmācībām, kas tiek rūpīgi plānotas un veidotas, balstoties uz TAVĀM (dalībnieka) domām, vajadzībām un motivācijas, lai būtu, ko paņemt gan galvai, gan sirdij, gan rokai.Apmācību laikā tiek atrasts vislabākais ritms, piemērotas vislabākās metodes, savienota vide ar laiku, lai viss notiktu tā, kā tam ir jānotiek un katrs dalībnieks iegūtu to, kas tam paredzēts un ko ir gatavs saņemt. Divas, trīs, dažreiz četras dienas atrodies prom no ikdienas, lai mācītos un būtu kopā ar citiem jauniešiem vai jaunatnes darbiniekiem.
Labākais veids kā citam pateikt, kā tas garšo, ir iedot nobaudīt. Pamēģini!"

/Santa Krastiņa, apmācītāja/


 "Uzzinot par kādām apmācībām, reizēm no interesentiem gadās dzirdēt frāzes sākot no: „Izklausās interesanti, bet vai mani paņems?” „ Es jau it kā atbilstu dalībnieka profilam, bet tomēr nevar īsti saprast vai varu pieteikties?”, līdz pat tādai frāzei kā: „Nez vai es tur kaut ko jaunu uzzināšu, viss jau tāpat ir zināms”. Kā iedrošinājumam tiem, kas šaubās, varu teikt, ka apmācības ir lieliska vide, kurā ir iespēja, esot grupā ar citiem dalībniekiem, ieraudzīt un saskatīt jaunas lietas vai esošās citā gaismā un rakursā. Bieži vien tieši pēc apmācībām ir daudz skaidrāka aina par to, ko un kā darīt tālāk. Un te netiek šķirots, ko tu proti, kādus skolu beidzis un no kādas vides nāc. Te svarīgi ir tas, ka tu esi atvērts būt kopā ar citiem, mācīties, dalīties un nebaidīties pašam no savām „trakajām” idejām.

Tiem kas „visu jau zina”, vēlos teikt, ka, esot jaunatnes darbā jau 12 gadus, man pašai ir bijis brīdis, kad šķitis, ka neko jaunu jau neuzzināšu. Bija laiks, kad es nepiedalījos nevienās apmācībās, taču, strādājot jaunatnes darbā un laikā, kad viss strauji mainās, ar šādu attieksmi var „ iestrēgt” vienā punktā un dzīve var palikt pavisam neinteresanta. Ņēmu dalību jaunās apmācībās, satiekot daudz brīnišķīgu cilvēku, kas ar mani dalījās savā pieredzē un emocijās un kuriem varu pateikt paldies par to."

/Ieva Upesleja, apmācītāja/