Vēlos kļūt par brīvprātīgo!

Eiropas Brīvprātīgais darbs sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem doties uz kādu no Eiropas valstīm, kā arī kaimiņos esošajām programmas partnervalstīm. EBD projekta ilgums var būt no 2 līdz 12 mēnešiem. Jaunietim par dalību EBD nav jāmaksā (izņemot iespējamu ieguldījumu ceļa izmaksu segšanā). Brīvprātīgais nesaņem atalgojumu, taču viņam tiek segti visi apstiprinātie izdevumi, kas saistīti ar viņa projektu: ceļa un uzturēšanās izdevumi (dzīvesvieta un pārtika), apdrošināšana, darbam nepieciešamā apmācība un valodu kursi, kā arī neliela kabatas nauda personiskiem tēriņiem.

gan nosūtītājorganizācija Latvijā, kas tevi sagatavos EBD, kā arī atbalstīs brīvprātīgā darba laikā (akreditēto nosūtītājorganizāciju sarakstu meklē http://europa.eu/youth/evs_database_en ailē "EVS accreditation type” izvēloties "Sending organisation” un "Organisation country” - Latvia). Tev nav jābūt šīs organizācijas biedram, galvenais, lai tev ar viņiem ir viegli kontaktēties un tiem uzticies, jo viņi būs tie, kas projekta laikā un pēc tā tevi varēs atbalstīt. Iespējams, tā var būt organizācija netālu no tavas dzīvesvietas un noteikti iesakām ar viņiem satikties arī klātienē; 

gan uzņēmējorganizācija valstī X, kur vēlies veikt brīvprātīgo darbu, kas ir gatava tevi uzņemt. Uzņēmējorganizāciju tev var palīdzēt sameklēt nosūtītājorganizācija vai arī vari meklēt minētajā datu bāzē (izvēloties ailē "EVS accreditation type” - "Receiving organisation” un "Organisation topics” – jomu, kurā organizācija darbojas. Vari arī atlasīt pēc valsts, tomēr galvenajam kritērijam tomēr vajadzētu būt organizācijas/projekta darbības jomai, jo darbs aizņems lielāko daļu tava laika). Iepazīsties ar katras tev interesējošās organizācijas aprakstu un sazinies ar šo organizāciju. Sākotnēji vari apjautāties par sev interesējošajiem jautājumiem, piemēram, kad tā plāno uzņemt brīvprātīgos un uz cik ilgu laiku, un tad pēc atbildes saņemšanas nosūtīt savu CV un motivācijas vēstuli. Iespējams, būs jānosūta e-pasti un motivācijas vēstules vairākām organizācijām, līdz kāda tevi izvēlēsies. Motivācijas vēstuli raksti katrai organizācijai savu un vari rakstīt to brīvā formā, norādot savas intereses darboties tieši konkrētajā organizācijā. Nav nepieciešama darba pieredze vai valodu zināšanas (tomēr ir valstis, kurās vēlamas vismaz pamatzināšanas attiecīgajā valodā). Galvenais ir tava vēlme un interese darboties tieši viņu organizācijā. 

Kad tevi izvēlēsies, būs jāiesniedz projekts (to darīs tava uzņēmējorganizācija vai nosūtītājorganizācija atkarībā no valsts, uz kuru būsi izvēlējies/-usies doties), un, ja projektu apstiprinās (aizņem ~3 mēnešus), tad varēsi doties Eiropas Brīvprātīgajā darbā.

Detalizētāka informācija - Programmas vadlīnijās.

Vai reģistrējies Eiropas Solidaritātes korpusa datubāzē https://europa.eu/youth/solidarity, kur organizācijas varēs piedāvāt Eiropas Brīvprātīgo darbu tev interesējošā jomā.

 

Kontaktinformācija:

Laura Reisele
Projektu vadības un uzraudzības daļas projektu koordinatore (Eiropas Brīvprātīgais darbs)
E-pasts: laura.reisele[at]jaunatne.gov.lv
Tālr.: 67358061