Pieredzes stāsti

Man vairs nav iemesla nedarīt*

2018.gada nogale un 2019.gada pats sākums divās Alūksnes un Apes novadu izglītības iestādēs atnāca ar pavisam jaunu pieredzi. 2018.gada oktobra beigās Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā brīvprātīgo darbu sāka Aleksandra no Francijas, bet 2019.gada janvāra pēdējā dienā Alūksnē ieradās franču jaunietis Antuāns, kurš līdz augusta beigām strādā pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”.

Projekta “Radām prieku!” pieredzes stāsts

Gribas teikt kā tautas pasakā... Reiz bija kupla Gulbenes sākumskolas saime, kura jau bija veiksmīgi īstenojusi 2 brīvprātīgā darba projektus (katrā no tiem uzņēma vienlaicīgi vienu jaunieti). Viņi ļoti sapņoja par tādu projektu, kura laikā būtu iespēja būt kopā ar 2 jauniešiem. Kāpēc gan? Tad beidzot visi varētu iesaistīties sev vēlamajās jauniešu piedāvātajās aktivitātēs. Un notika tas, kas brīnumpasakās parasti arī notiek – skola guva iespēju vienlaicīgi projektā uzņemt 2 jaunietes: spānieti un vācieti. Meitenes ieradās un kopā ar skolas saimi 2018. gada 3. septembrī uzsāka skolas gaitas.

“Atrast sevi ārzemēs” nav muļķīgi

Maike von Hofmann ir jauniete no Vācijas, kura pēc vidusskolas absolvēšanas izlēma savā mācību dzīvē paņemt pauzi. Aizbraukt no savas dzimtās valsts, lai iegūtu plašāku dzīves pieredzi, lai nobriestu kā personība un pieņemtu pareizo lēmumu, kādā profesijā turpināt savu turpmāko dzīvi. Ar Brīvprātīgā darba projekta atbalstu viņa nokļuva Latvijā, kurā kā brīvprātīgā strādā Balvu un Viļakas jauniešu centros.

Lapas