Notiks vebināru cikls par garīgo veselību

SALTO ID Resursu centrs kopā ar stratēģisko partnerību “Garīgā veselība darbā ar jaunatni” organizēs tiešsaistes vebināru ciklu “ID Talks” par garīgo veselību. Vebināri notiks katru otro trešdienu, sākot no 2023. gada 15. februāra līdz 12. aprīlim, tiešsaistē Zoom platformā.

Pavasara vebināri būs veltīti tēmai “Garīgās veselības izpratne” un tajos tiks apskatītas piecas ievadtēmas, lai iegūtu izpratni par jauniešu garīgo veselību un labbūtību un to saistību ar kvalitatīvu darbu ar jaunatni. Katrā vebinārā piedalīsies vieslektors. Pēc tam dalībniekiem būs iespēja iesaistīties diskusijā, uzdot jautājumus un dalīties pašu pieredzē.

Vebināru cikls notiks angļu valodā un paredzēts: jaunatnes darbiniekiem, jaunatnes līderiem, brīvprātīgajiem, kuri ir iesaistīti ES jaunatnes programmās, kā arī visiem interesentiem, kuriem rūp darbs ar jaunatni un iekļaušanas jautājumi.

Vebināru norises kalendārs

  1. 15.02.2023. plkst. 14.00 pēc Latvijas laika “Ievads sarunām par jauniešu garīgo veselību” – kas ir jauniešu garīgā veselība un kas nav? Kā garīgā veselība tiek uztverta? Kāda ir situācija jauniešu garīgās veselības un labbūtības jomā pašlaik? Kam mums būtu jāpievērš uzmanība? Vieslektore: Maria Agorastou, Grieķija.
  2. 01.03.2023. plkst. 14.00 pēc Latvijas laika “Trauksme par klimata pārmaiņām” Ja klimata pārmaiņas un vides jautājumi liek jauniešiem “iziet ielās”, šīs globālās pārmaiņas acīmredzami ietekmē  arī jauniešu garīgo veselību un labbūtību. Kāda veida pieejas palīdz mazināt trauksmi par klimata pārmaiņām? Piedalieties šajā vebinārā un uzziniet, kāda loma var būt darbam ar jaunatni, lai mazinātu ar klimata pārmaiņām saistīto trauksmi! Vieslektore:  Anna Pribil, Austrija.
  3. 15.03.2023. plkst. 14.00 pēc Latvijas laika “Atkarība no sociālajiem medijiem”. Jūs noteikti ziniet jauniešus, kuri nespēj atrauties no savu mobilo telefonu ekrāniem. Šajā vebinārā runāsim par sociālo mediju atkarību. Kā to noteikt sev un citiem? Kas ir galvenie iemesli un sekas? Kā šī atkarība ietekmē jauniešu garīgo veselību un labbūtību? Vebinārs sniegs idejas par praktiskiem rīkiem un atbalstu, ko var sniegt darbs ar jaunatni. Vieslektore:  Katja Mankinen, Sosped Fondation, Somija.
  4. 29.03.2023. plkst. 14.00 pēc Latvijas laika “Atbalsts jauniešu labbūtībai”. Kādas ir jauniešu vajadzības, kā šīs vajadzības labāk atbalstīt? Kāda veida papildus atbalsts ir nepieciešams jauniešu ar ierobežotām iespējām garīgajai veselībai?  Vebinārā gūsiet priekšstatu par Resilience pieeju, kā arī uzzināsiet, kā starptautiskajos projektos radīt piederības un drošības sajūtu. Vieslektore:  Ana Perović, Serbija.
  5. 12.04.2023. plkst. 14.00 pēc Latvijas laika “Jaunatnes darbinieku labbūtība” Lai rūpētos par kādu citu, jums jāparūpējas pašam par sevi!  Kā to darīt? Ar kādiem izaicinājumiem saskaras jaunatnes darbinieki? Kā sevi pasargāt no izdegšanas? Vebinārā jūs uzzināsiet par kompetencēm, kuras nepieciešamas, lai parūpētos par savu paša garīgo veselību un labbūtību, lai jūs kā jaunatnes darbinieki spētu labāk atbalstīt jauniešus. Vieslektore: Nataļja Gudakovska, Latvija.

Pieteikšanās un plašāka informācija

Pieteikšanās dalībai vebināros iespējama līdz 14. februārim, aizpildot reģistrācijas anketu. Visi reģistrētie dalībnieki saņems Zoom saiti vienu nedēļu pirms katra vebināra.

Vairāk informācijas par vebināru ciklu SALTO ID tīmekļa vietnē.

Rudenī notiks vēl pieci “ID Talks” vebināri, uzmanību vēršot uz tēmu “Garīgās veselības prakses iepazīšana”. Informācija par tiem tiks publicēta vēlāk.

Dalīties
Translate »