JSPA februārī piedāvā jaunus “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” tiešsaistes seminārus

2021. gada februārī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) turpina tiešsaistes semināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”. Tiešsaistes semināros ir aicināti piedalīties jaunatnes darbā iesaistītie, gan tie, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem, gan tie, kuri vēl tikai plāno to darīt. Tiešsaistes seminārā būs iespēja dzirdēt pieredzes stāstus no dažādām vietēja mēroga un starptautiskām organizācijām, jaunatnes jomas un citiem ekspertiem. Dalībai ir nepieciešams iepriekš reģistrēties.

4. februārī, plkst. 10:30, tiešsaistes seminārā “Sociālo mediju lietotprasme” pieredzē par viltus ziņu “pamatprincipiem” un to, kā pārbaudīt informācijas patiesumu un nenonākt viltus ziņu slazdos, dalīsies Nika Aleksejeva, NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (NATO Stratcom COE) vadošā digitālā pētniece.N. Aleksejeva pēta dezinformācijas izplatību un tās novēršanas iespējas digitālajā vidē, piemēram, sociālajos medijos, tiešsaistes ziņās, emuāros un forumos Baltijas valstīs un ārpus tām. Tiešsaistes seminārs notiks sadarbībā ar Eiropas jaunatnes informācijas tīklu “Eurodesk”. Iepriekšēja reģistrācija šeit.

Nika Aleksejeva ir Vadošā digitālā pētniece NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (NATO Stratcom COE) un ASV domnīcas Atlantic Council sadarbības projektā DFRLab. Nika Aleksejeva pēta dezinformācijas izplatību un tās novēršanas iespējas digitālajā vidē, piemēram, sociālajos medijos, tiešsaistes ziņās, emuāros un forumos Baltijas valstīs un ārpus tās. Nikas Aleksejevas darbs ir parādījies tādos ievērojamos plašsaziņas līdzekļos kā Huffington Post, BBC, NBC un citos, viņas viedoklis regulāri izskan Latvijas plašsaziņas līdzekļos. N. Aleksejevai ir izglītība un pieredze žurnālistikā, ir rakstījusi par biznesu, enerģētiku, pasaules ekonomikas tendencēm un izglītību,  iepriekš piedalījusies datu vizualizācijas lietotnes uzņēmuma Infogram attīstībā. Saredzot nākotni digitālājā žurnālistikā, N. Aleksejeva strādā, lai uzlabotu žurnālistikas kvalitāti un veidotu noturību pret dezinformāciju tiešsaistē. Brīvajā laikā viņa vada Datu skolu, nevalstisku organizāciju, kuras mērķis ir vairot datu pratību Latvijā un attīstīt datu žurnālistiku.

11.februārī, plkst. 10:30,tiešsaistes seminārā “Jauniešu pilsoniskās iesaistes formas pašvaldības dzīvē” nevalstisko organizāciju pārstāvjidalīsies ar labās prakses piemēriem par aktīvo jauniešu iesaisti pašvaldības dzīvē, veicinot jauniešu līdzdalības un piederības sajūtu. Tiešsaistes semināra mērķis ir diskutēt par to, kā jauniešu pilsoniskās iesaistes formas var sniegt pienesumu pašvaldībām un vietējām kopienām, risinot izaicinājumus un ģenerējot idejas. Iepriekšēja reģistrācija šeit.

18. februārī, plkst. 11:00, tiešsaistes seminārā “Digitālie sadarbības rīki: pieredzes stāsti” tiks prezentēti pieredzes stāsti par projektu un aktivitāšu īstenošanu, izmantojot dažādus tiešsaistē pieejamos rīkus. Ar pieredzes stāstiem dalīsies: Ineta Lielkalne, “eTwinning” vēstniece, Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotāja; Anželika Marija Zuba, viena no biedrības “3D Friends” dibinātājām, jaunatnes darbiniece, “Youth of 21st Century” projektu koordinatore; Anna Beļska, J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas angļu valodas skolotāja un “eTwinning” projektu vēstniece. Iepriekšēja reģistrācija šeit.

Tiešsaistes semināru cikls “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” tapusi “Jaunatnes politikas valsts programmas” un “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, aptaujājot jaunatnes jomā iesaistītos un lūdzot dalīties ar aktualitātēm, izaicinājumiem un vajadzībām darbā ar jaunatni, laikā, kad darbs notiek attālināti. Semināri būs saistoši jaunatnes darbiniekiem, jaunatnes lietu speciālistiem pašvaldībās, tiem, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem un citiem interesentiem. Visus līdz šim notikušos tiešsaistes seminārus un arī plānotos seminārus pēc to norises laika interesenti varēs noskatīties ierakstos, kas būs pieejami JSPA YouTube kanālā.

Dalīties
Translate »