Atsākas vebināru cikls “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) augustā turpina vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” un aicina pieteikties diviem tiešsaistes vebināriem. Tie paredzēti jaunatnes darbiniekiem un visiem, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem. Vebināru laikā būs iespēja izzināt dažādas aktualitātes jaunatnes jomā, dzirdēt pieredzes stāstus un apgūt metodes, kuras izmantot darbā ar jauniešiem.


“Dzimtes dimensija darbā ar jauniešiem” | 17. augustā, plkst. 11.00

Vebināra mērķis ir iepazīt dzimtes un dzimuma jēdzienu atšķirības, iepazīties ar dzimumlomu aizspriedumiem un to ietekmi, kā arī uzzināt par dažādām metodēm un instrumentiem, kurus izmantot, lai runātu par dzimtes jautājumiem. Semināru vadīs neformālās izglītības mācību vadītāja Ieva Grundšteine, kura uzsver: “Dzimumu normas nosaka, ko uzskatām par “normālu” un akceptējamu. To bieži paši nepamanām, taču tas negatīvi ietekmē gan meitenes, gan puišus. Ir būtiski apzināties, ka šīs normas ierobežo jauniešu brīvību attīstīt sevī esošo potenciālu un uzspiež noteiktus uzvedības un rīcības modeļus.”

Dalībai vebinārā reģistrējies šeit: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZModOigrzsiHtO56e0TbVEIPI7du8okorIQ

 

“Starpkultūru mācīšanās dimensija projektos” | 18. augustā, plkst. 11.00

Starpkultūru mācīšanās dimensijai būtu jābūt ļoti nozīmīgai jebkura projekta sastāvdaļai, tomēr praksē tam bieži vien tiek pieiets virspusēji, un mācīšanās potenciāls paliek neizmantots. Vebinārs palīdzēs labāk apzināties, ko nozīmē starpkultūru mācīšanās, kā panākt, ka tā notiek dziļākā līmenī un kādas metodes izmantot. Tā būs iespēja koncentrētā veidā uzzināt/atcerēties ar starpkultūru mācīšanos saistītas teorijas (klasiskais Kultūras aisberga modelis, Hofstedes Kultūras dimensijas, stereotipu, aizspriedumu un diskriminācijas savstarpējā saistība, Naida piramīda u.c.), kā arī dalīties ar savu viedokli un pieredzi (arī dažādiem “starpkultūru konfliktiem/pārpratumiem”). Vebināra noslēgumā dalīsimies ar būtiskākajiem resursiem dziļākai temata iepazīšanai. Vebināru vadīs neformālās izglītības mācību vadītāja Ieva Grundšteine.

Dalībai vebinārā reģistrējies šeit: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZwsd-GrpjgqH9EjrTdR6srLSWMHpCwmQ2XJ

 

Vebināri un praktiskās darbnīcas ir daļa no vebināru cikla “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”, kas tapis “Jaunatnes politikas valsts programmas” un “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, aptaujājot jaunatnes jomā iesaistītos un lūdzot dalīties ar aktualitātēm, izaicinājumiem un vajadzībām darbā ar jaunatni, laikā, kad darbs notiek attālināti.

Dalīties
Translate »