Līdz 15. martam iespēja pieteikties starptautiskām mācībām par iekļaušanu un dažādību

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) līdz 15. martam aicina pieteikties starptautiskam mācību kursam par iekļaušanu un dažādību. Tas notiks no 6. līdz 12. maijam Stokholmā, Zviedrijā. Mācības tiek īstenotas, lai veicinātu drošu un atbalstošu vidi, kurā būs iespēja nodoties pašapziņas un kritiskās refleksijas tēmām. Mācību dalībnieki tiks aicināti apzināties aizspriedumus par sevi un citiem darbā ikdienas darbā ar jaunatni.

Mācību kursa mērķis, apzinoties savā zemapziņā esošs aizspriedumu ietekmi, ir uzzināt jaunus instrumentus iekļaušanas praktizēšanai savā ikdienas darbā. Mācību kursā būs iespēja strādāt ar dažādām neformālās izglītības metodēm, kas palīdzēs veicināt tādas iekļaujošas vides veidošanu, kuras pamatā augstu tiek vērtēta dažādība, individualitāte un vienlīdzība.

Galvenie mācību uzdevumi:

  • veicināt jaunietis-jaunietim mācīšanos un radīt drošu mācīšanās vidi, nodrošinot atbalstu jaunatnes darbiniekiem personīgajā un profesionālajā dzīvē;
  • izpētīt aizspriedumu jēdzienu un to ietekmi uz izkļaušanu un diskrimināciju jaunatnes jomā;
  • veicināt iekļaušanu un mudināt dalībniekus dalīties pieredzē par dažādām notikušām izaicinošām situācijām;
  • atbalstīt jaunatnes darbiniekus savu aizspriedumu apzināšanās un pārvarēšanas procesā;
  • iedrošināt jaunatnes darbiniekus aktīvām pārmaiņām savā ikdienas darbā un saskarsmē ar jauniešiem.

Zināšanai

Mācību laikā tiks runāts par tādām tēmām kā marginalizācija, diskriminācija un vienlīdzība. Dažiem dalībniekiem šīs varētu būt jūtīgas tēmas. Mācību kursa organizatori aicina dalībniekus būt maksimāli atklātiem, savukārt no savas puses darīs visu iespējamo drošas mācību vides radīšanai.

Pieteikšanās

Līdz 15. martam pieteikties aicināti 18 gadus sasnieguši dalībniekiem ar iespēju mācīties un izteikties angļu valodā, kā arī būtisku pieredzi jaunatnes darbā – jaunatnes darbiniekus, līderus, pašvaldību pārstāvjus, kas iesaistīti darbā ar jaunatni, NVO un darbā ar jaunatni iesaistīto biedrību un organizāciju pārstāvjus. Plašāka informācija un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļvietnē.

Pretendentu atlases rezultāti tiks izziņoti ne vēlāk kā mēnesi pirms mācību sākuma.

Dalības maksa

Dalība mācību kursā ir bez maksas, taču gadījumā, ja pretendents tiks apstiprināts dalībai mācībās, būs jāslēdz sadarbības līgums ar JSPA un jāveic līdzmaksājums 28.46 EUR apmērā.

Biļešu iegādi uz un no pasākuma norises vietu, kā arī ceļojuma apdrošināšanu nodrošinās JSPA, mācību saturu, izmitināšanu un ēdināšanu nodrošinās mācību organizatori.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļvietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Leldi Vaivodi (e-pasts: lelde.vaivode@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »