Iespēja pieteikties mācībām par jauniešu iesaisti pašvaldības lēmumu pieņemšanā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus, jaunatnes politikas veidotājus un citus interesentus pieteikties mācībām “Municipalities4Democracy – Local youth policy and youth voice” par efektīvu jauniešu iesaisti pašvaldības lēmumu pieņemšanā un vietējās demokrātijas attīstīšanā. Tas notiks no 2024. gada 8. līdz 13. jūlijā Portugālē. Mācībām nepieciešams pieteikties, līdz 26. maijam aizpildot pieteikuma anketu.

Lai jaunieši aktīvi iesaistītos vietējā pašvaldībā, viņi ir jāiesaista lēmumu pieņemšanā un vietējās jaunatnes politikas veidošanā. Mācības tiks balstītas uz neformālām mācīšanās metodēm. Dalībnieki dalīsies savā pieredzē un praksē, būs ekspertu prezentācijas un interaktīvas nodarbības. Tāpat dalībnieki tiks detalizētāk iepazīstināti ar demokrātijas rīku kopumu un pētīs veidus, kā iekļaut un izmantot šo rīku kopumu pašvaldības jaunatnes politikas kontekstā.

Mācību mērķi ir:

  • dalīties pieredzē par vietējo jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā;
  • izprast tiešsaistes rīku saturu un funkcijas, un sagatavot dalībniekus turpmākai patstāvīgai to izmantošanai;
  • noskaidrot veidus un idejas, kā attīstīt vietējo jauniešu līdzdalību pašvaldībās;
  • izprast, kādas ir pašvaldību programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas projektu iespējas, lai to sasniegtu.

Pieteikšanās

Pieteikties līdz 26. maijam aicināti jaunatnes darbinieki, jaunatnes politikas veidotāji un citi interesenti. Plašāka informācija par mācību plānu un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Dalības maksa

Dalība mācību kursā ir bez maksas, taču gadījumā, ja pretendents tiks apstiprināts dalībai mācībās, būs jāslēdz sadarbības līgums ar JSPA un jāveic līdzmaksājums 28.46 EUR apmērā.

Biļešu iegādi uz un no pasākuma norises vietu, kā arī ceļojuma apdrošināšanu nodrošinās JSPA, mācību saturu, izmitināšanu un ēdināšanu nodrošinās mācību organizatori.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļvietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Līvu Elizabeti Liepiņu (tālr.: +371 67251182, e-pasts: liva-elizabete.liepina@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »