Iespēja pieteikties mācībām Nīderlandē par kvalitatīvu jauniešu līdzdalību

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus, jaunatnes projektu vadītājus, līdzdalības entuziastus un citus interesentus līdz 13. maijam pieteikties mācībām par kvalitatīvu jauniešu līdzdalību un tās veicināšanu savā organizācijā “Dive into Youth Participation”. Tās notiks no 2024. gada 23. līdz 27. septembrim Nīderlandē.

Jaunatnes līdzdalība demokrātiskajā dzīvē un aktīva jauniešu pilsoniskā līdzdalība ir Eiropas Savienības (ES) Jaunatnes stratēģijas prioritātes. Tās tiek iekļautas arī lielākajā daļā mūsdienu jaunatnes politikas pamatnostādņu dažādās Eiropas valstīs. ES programma “Erasmus+” ir viens no mehānismiem, lai īstenotu ES Jaunatnes stratēģiju – nodrošinātu jauniešiem iespējas veidot starptautiskus projektus, tādējādi stiprinot viņus ieņemt aktīvu lomu sabiedrībā un attīstīt pilsoniskās un sociālās kompetences.

Mācības pulcēs 25 jaunatnes darbiniekus un līderus no dažādām Eiropas valstīm ar mērķi uzlabot viņu izpratni par kvalitatīvu jaunatnes līdzdalību un veicināt labās prakses ieviešanu. Dalībniekiem būs iespēja uzzināt, ko nozīmē kvalitatīva jauniešu līdzdalība, kā to iekļaut organizācijas ikdienā un plānotajos projektos, kā arī par programmas “Erasmus+” jaunatnes līdzdalības projektiem un to, kā nodrošināt, lai jauniešu līdzdalība tiktu pilnvērtīgi iekļauta visos projekta vai līdzdalības iniciatīvu posmos.

Pieteikšanās

Pieteikties līdz 13. maijam aicināti jaunatnes darbinieki, jaunatnes projektu vadītāji, līdzdalības entuziasti un citi interesenti. Plašāka informācija par mācību plānu un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Dalības maksa

Dalība mācību kursā ir bez maksas. Gadījumā, ja pretendents tiks apstiprināts dalībai mācībās, būs jāslēdz sadarbības līgums ar JSPA un jāveic līdzmaksājums 28.46 EUR apmērā.

Biļešu iegādi uz un no pasākuma norises vietu, kā arī ceļojuma apdrošināšanu nodrošinās JSPA, mācību saturu, izmitināšanu un ēdināšanu nodrošinās mācību organizatori.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļvietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Līvu Elizabeti Liepiņu (tālr.: +371 67251182, e-pasts: liva-elizabete.liepina@jaunatne.gov.lv).

 

Mācības “Dive into Youth Participation” ir daļa no valstu aģentūru stratēģiskās partnerības “New Power in Youth”, kurā iesaistītas vairākas “Erasmus+” jaunatnes jomas valstu aģentūras, tai skaitā Latvija, kā arī SALTO Resursu centri. Pasākumu organizē Nīderlandes valsts aģentūra.

Dalīties
Translate »