Iespēja pieteikties iedvesmojošai pieredzes apmaiņas vizītei – pakalpojumi jauniešiem NEET situācijā Somijā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina līdz 30. novembrim pieteikties pieredzes apmaiņas vizītei Somijā par darbu ar jauniešiem NEET situācijā, kas notiks  9. – 13. janvārim Tamperē, Somijā. Pieredzes apmaiņas vizīte sniegs ieskatu par dažāda veida pašvaldību un NVO pakalpojumiem jauniešiem NEET situācijā (jaunieši, kuri nestrādā un nemācās) Somijā. Vizīte tās dalībniekiem sniegs iedvesmu jaunu pakalpojumu attīstīšanai un starptautisku kontaktu veidošanai.

Dalībnieku profils:

Pieredzes apmaiņas vizītei tiek aicināti pieteikties pašvaldību un NVO pārstāvji, kuri piedāvā pakalpojumus jauniešiem NEET situācijā, tiešā veidā strādā ar jauniešiem vai plāno pakalpojumu attīstību jauniešiem NEET situācijā. Dalībniekiem ir jābūt ieinteresētiem projektu veidošanā programmās “Erasmus+” vai “Eiropas Solidaritātes korpuss”, taču dalībniekiem nav jābūt iepriekšējai pieredzei šajā jomā. Pieredzes apmaiņas vizīte notiks angļu valodā. Dalībniekiem, kuri piesakās, ir jābūt labām angļu valodas zināšanām.

Pieredzes apmaiņas vizītes mērķi:

  • iepazīšanās ar labās prakses pieredzi darbā ar jauniešiem NEET situācijā. Vizītes laikā dalībnieki gūs ieskatu par pakalpojumu organizēšanu un metodēm darbā ar jauniešiem NEET situācijā Somijā. Vizītes laikā būs iespējams iepazīties gan ar pašvaldību, gan NVO piedāvātajiem pakalpojumiem, no kuriem daži ir vairāk orientēti uz jauniešu sasniegšanu (outreach youthwork), daži uz koučingu/mentoringu un individuālām vai grupu atbalsta aktivitātēm. Starp plānotajām vizītēm ir, piemēram, Tamperes pašvaldības pakalpojumu centrs jauniešiem, NVO “Vamos” un “Siltavalmennus”;
  • pieredzes apmaiņas vizītes dalībnieku dalīšanās savā pieredzē, metodēs, praksē darbā ar jauniešiem NEET situācijā;
  • iepazīšanās ar ES jaunatnes programmu (“Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”) sniegtajām iespējām darbā ar jaunatni, partnerību veidošana nākotnes projektiem.

Pieredzes apmaiņas vizīte tiek organizēta Stratēģiskās partnerības sociālās iekļaušanas jomā NEET atzara ietvaros.

Vairāk informācijas un pieteikšanās pieredzes apmaiņas vizītei līdz 30.novembrim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē. Dalībnieku atlases termiņš: 9.decembris.

Dalības maksa:

Dalība mācībās ir bezmaksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Somijas nacionāla aģentūra) un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vecāko projektu vadītāju Janu Priednieci (tālr. 67356258 e-pasts: jana.priedniece@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »