Aicina pieteikties starptautiskām mācībām Dānijā par dažādību un iekļaušanu

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina līdz 29. janvārim pieteikties mācību apmeklējumam par iekļaušanu, kas notiks Dānijā no 2024. gada 3. līdz 7. martam. Mācību apmeklējums sniegs iespēju organizācijām, kas strādā ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām, satikties, lai apspriestu pieredzes un prakses, nodrošinot dažādību un iekļaušanu “Eiropas Solidaritātes korpuss” (ESK) projektos.

Dalībnieki mācību laikā:

  • apmeklēs vietējās organizācijas;
  • tīklosies savā starpā, iedziļinoties iekļaušanas labajās praksēs darbā ar jaunatni un jauniešu iesaistīšanā;
  • apspriedīs dažādas sociālās iekļaušanas un dažādības tēmas.

Mācību apmeklējums paredzēts tieši organizācijām, kuru mērķgrupa ir jaunieši ar ierobežotām iespējām un sociāli marginalizēti jaunieši.

Mācību apmeklējuma nolūks ir nodrošināt platformu, kurā dalīties ar veidiem, kā ESK var atbalstīt jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanu un kā organizācijām uztvert iekļaušanu nevis kā izaicinājumu, bet gan kā rīku, kas veicina pašu organizāciju mācīšanos.

 Mācību apmeklējuma ietvaros plānots:

  • paplašināt zināšanas par ESK projektiem un izzināt jaunas pieredzes;
  • gūt labāku izpratni par iekļaušanas praksēm, jo sevišķi ESK kontekstā;
  • Izprast dažādību un iekļaušanu kā vispārēju ievirzi projektos, ne tikai aspektu, kas jāiekļauj “ķeksīša pēc”;
  • veicināt apziņu par ESK projektiem kā iekļaušanas un kopienas stiprināšanas rīkiem.

Pieteikšanās un dalības maksa

Mācībām aicināti pieteikties jaunatnes darbinieki, jaunatnes projektu vadītāji, jauniešu līderi un brīvprātīgā darba mentori. Lai dalībnieki no apmeklējuma iegūtu maksimāli daudz, tiem nepieciešama pieredze darbā ar dažādību un iekļaušanu, kā arī ESK un brīvprātīgā darba projektiem. Svarīgi, lai organizācija strādā ne vien ar dažādības un iekļaušanas tematu, bet arī ar pašiem brīvprātīgajiem, kā arī mācību dalībniekiem jābūt gataviem dalīties savā pieredzē ESK projektos.

Dalība mācībās ir bezmaksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Dānijas Nacionālā izglītības aģentūra) un JSPA.

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 29. janvārim) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Leldi Vaivodi (e-pasts: lelde.vaivode@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »