Aicina pieteikties mācību vizītei Somijā par darbu ar jaunatni lauku un attālākos reģionos

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus un jauniešu līderus, kuri ikdienā veic darbu ar jauniešiem attālākos un lauku reģionos, līdz 17. aprīlim pieteikties mācību apmeklējumam par darbu ar jaunatni lauku un attālākos reģionos, kā arī jaunatnes darbinieku ēnošanai. Tas notiks no 2023. gada 22. līdz 27. maijam Lapzemē, Somijā.

Šajā mācību vizītē dalībnieki varēs:

  1. izpētīt un salīdzināt, kāds ir darbs ar jauniešiem Eiropas lauku vidē;
  2. iepazīt, kā tiek organizēts darbs ar jauniešiem mazajās pašvaldībās Somijā;
  3. iegūt praktisku pieredzi par to, kāds ir darbs ar jauniešiem vietējā līmenī;
  4. iegūt informāciju par ES jaunatnes programmu iespējām;
  5. idejas turpmākajiem projektiem un partnerībām.

Eiropas lauku apvidi var būt ļoti atšķirīgi, bet tiem piemīt arī daudz vienādu īpašību – lieli attālumi, maz jauniešu, mazāk pakalpojumu, kā arī mazākas izglītības un darba iespējas. Tomēr arī lauku jaunatnes darbinieki var sniegt daudz iespēju jauniešiem savā teritorijā.

Mācību vizītes norise

Mācību vizītes dalībniekiem būs iespēja apceļot dažāda lieluma novadus Lapzemē un redzēt, kā pašvaldība organizē ikdienas darbu ar jauniešiem. Tāpat dalībnieki varēs visu dienu strādāt kopā ar somu jaunatnes darbiniekiem viņu dzimtajā pilsētā vai ciematā, lai kopā ar somu jaunatnes darbinieku iepazītu vietējo darbu ar jaunatni.

Mācību dalībnieki savu ēnošanas vietu varēs izvēlēties no 10 dažāda lieluma novadiem – no 60 000 iedzīvotāju reģionālajā centrā līdz 950 cilvēku ciemam. Neatkarīgi no lieluma, katrā pašvaldībā būs līdzīgi pakalpojumi jauniešiem un būs iespēja redzēt tās pašas pieejas no dažādiem skatupunktiem. Pirms pieteikšanās aicinām informācijas meklētājā Google apskatīt informāciju par šīm 10 pašvaldībām, lai uzzinātu vairāk – kur tās atrodas un cik lielas tās ir: Rovaniemi, Ranua, Kemi, Keminmaa, Tornio, Savukoski, Pelkosenniemi, Sodankilfa, Kittilfa un Kolari.

Ar mācību vizītes plānoto programmu ir iespējams iepazīties SALTO resursu centra tīmekļa vietnē.

Pieteikšanās un dalības maksa

Mācību apmeklējumam aicināti pieteikties pilngadīgi jaunatnes darbinieki un jauniešu līderi, kas ikdienā ir iesaistīti darbā ar jaunatni. Būtu vēlams, ka potenciālais dalībnieks nāk no vietas, kas nav lielāka par 60 000 iedzīvotāju. Īpaši aicināti pieteikties no maziem ciemiem un ļoti mazām pilsētām. Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 17.aprīlim) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Aicinām ieplānot, ka šī mācību vizīte būs nedēļu ilga. Dalībai mācībās tiks apstiprināti tikai tie dalībnieki, kuri varēs piedalīties visās mācību norises dienās.

Dalība pasākumā ir bez maksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz pasākumu organizējošā aģentūra un JSPA.

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Katrīnu Vītolu: tālr.: +371 67358066, e-pasts: katrina.vitola@jaunatne.gov.lv

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Dalīties
Translate »