Aicina līdz 21. janvārim pieteikties starptautiskām mācībām “APPETIZER – Ievads starptautiskajā darbā ar jaunatni”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina izmantot iespēju vēl līdz 2024. gada 21.janvārim pieteikties dalībai mācībām “APPETIZER – Ievads starptautiskajā darbā ar jaunatni”. Tās notiks 2024. gada 18.-22. martā, Rakverē, Igaunijā.

Mācību mērķis ir sniegt iespēju satikties jauniešu līderiem un jaunatnes darbiniekiem, kas aktīvi strādā un iesaistās vietējā un/vai valstiskā līmenī, kā arī vēlas savā darbībā uzsākt starptautisku pieeju. Šīm mācībām īpaši aicināti pieteikties jomas jaunpienācēji, kuriem vēl nav starptautiskas jaunatnes jomas pieredzes.

Mācību uzdevumi ir:

 1. sniegt pirmo pozitīvo starptautisko pieredzi jaunatnes jomā;
 2. motivēt dalībniekus izmantot programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” (brīvprātīgā darba) iespējas,
 3. sniegt izpratni par to, ko nozīmē strādāt ar jauniešiem starptautiskā vidē, lai dotu iespēju pašiem izpētīt starptautiskās priekšrocības.

Piedaloties šajās mācībās, dalībniekiem ir iespēja:

 • iepazīsties ar neformālo un starpkultūru mācīšanos, saņemot konkrētus piemērus, kā to var īstenot;
 • izbaudīt savu pirmo starpkultūru jauniešu projektu pieredzi;
 • dalīties ar savu pieredzi – vietējām jauniešu aktivitātēm, gūto pieredzi, arī starptautiskā darba ar jaunatni kontekstā;
 • iepazīties ar pieejamām atbalsta iespējām starptautiskajām jaunatnes aktivitātēm programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”;
 • analizēt kvalitatīvu jaunatnes projektu piemērus, ko atbalsta programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”;
 • labāk izprast, kā pieredze starptautiskā darba ar jaunatni līmenī var būt lietderīga dalībnieka turpmākai praktiskai darbībai.

Dalībnieka profils:

 • ir pieredze jauniešu aktivitāšu izstrādē vietējā/valstiskā līmenī;
 • šobrīd nepiedalās citās tīkla apmācībās un/vai vairākās starptautiskās jaunatnes aktivitātēs;
 • ir motivēts un apsver iespēju paplašināt savu organizācijas darbību starptautiskā kontekstā;
 • spēj sazināties angļu valodā;
 • ir vismaz 18 gadus vecs.

! Vēlams, bet nav nepieciešams, lai dalībniekam ir pārstāvošā organizācija, kas ir jaunpienācēja Eiropas mobilitātes programmās. Mācībās var piedalīties arī organizācijas, kura jau īsteno starptautiskas aktivitātes, bet mācībās piedalās tās pārstāvis, kuram vēl nav starptautiskās jaunatnes jomas pieredzes!

Pieteikšanās

Pieteikšanās un reģistrācija mācībām ir iespēja, aizpildot pieteikumu līdz 21. janvārim. Plašāka informācija un pieteikuma anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļvietnē.

Ar mācību dienu grafiku iespējams iepazīties šeit.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļvietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Lindu Josti-Sidorovu (e-pasts: linda.joste-sidorova@jaunatne.gov.lv, telefons +371 67356255).

Dalīties
Translate »