Jaunatnes darbinieki tiekas labbūtības studiju vizītē “Europe Goes Local” ietvaros

Cilveki sez apli uz gridas

Vasaras siltākajās dienās: no 17.augusta līdz 19.augustam, vienuviet pulcējās jaunatnes jomas profesionāļi no 10 dažādām valstīm (Austrija, Beļģija, Grieķija, Horvātija, Itālija, Latvija, Lietuva, Nīderlande, Polija, Turcija), lai gūtu zināšanas un dalītos pieredzē par jaunatnes darbinieku labbūtību studiju vizītes “Youth workers well-being” ietvaros.

Trīs dienu garumā jaunatnes darbiniekiem bija iespēja dalīties pieredzē par atbalsta sniegšanu jomas profesionāļiem, izzināt un izprast jaunatnes darbinieku ikdienas darba dažādos aspektus un izaicinājumus, radīt idejas, kā saglabāt un veicināt motivāciju ikdienas darbā ar jauniešiem un pārvarēt izdegšanu. Tika apkopota informācija par metodēm, rīkiem un resursiem, kas palīdz uzlabot darba ar jaunatni kvalitāti caur jomas profesionāļu labbūtības veicināšanu. Notika pieredzes apmaiņa par iepsējām izveidot un ieviest atbalsta sistēmu jaunatnes jomā iesaistītajiem vietējā un starptautiskā mērogā, attīstīt idejas, kā veicināt jaunatnes darba un tajā iesaistīto profesionāļu prestiža celšanu.

Ne mazāk būtiska bija arī dažādu metožu pielietošana ķermeņa un prāta līdzsvara nodrošināšanai – smieklu joga, supervīzijas, refleksijas grupas.

Lai pieredzētu, kā dažādas prakses realizēt ikdienā individuālā, organizācijas un nacionālā līmenī, dalībnieki viesojās Rīgas pilsētas pašvaldības jauniešu resursu centrā “Kaņieris” un uzklausīja biedrības “Resiliences centrs” pārstāvja Kārļa Mednieka stāstu, kā rūpēties par sevi un kolēģiem, kā pārvarēt izdegšanu un kā palīdzēt sev augt un attīstīties, strādājot ar jauniešiem.

 

Studiju vizīte veidota Erasmus+ stratēģiskās partnerības “Europe Goes Local” ietvaros.

Vairāk informācijas par “Europe Goes Local” iespējām vietējā un starptautiskā mērogā iespējams uzzināt: https://jaunatne.gov.lv/par-agenturu/programmas-projekti/strategiska-planosana/ un https://europegoeslocal.eu/ .

Cilveki stav kopa un smaidacilveki sez ar skatu uz tafeli

Dalīties
Translate »