Tavas sirds kompass

Biedrības ‘’Piedzīvojuma Gars’’ jūlijā notikusī ’Your Heart’s a Compass’’ jauniešu apmaiņa Ķeguma novadā bija par jauniešiem aktuālām sociālām problēmām – kā pārvarēt tieksmi sevi salīdzināt ar citiem, sevi pieņemt un uzlabot savas attiecības ar citiem cilvēkiem.

Ir aizraujoši būt jaunietim, kas dzīvo šajā iespēju laikmetā, kurā ir salīdzinoši viegli pieejama laba formālā izglītība un gandrīz neierobežotas iespējas mācīties no nozares speciālistiem, ekspertiem internetā caur video, rakstiem, esejām. Ir aizraujoši lasīt par citu cilvēku panākumiem LinkedIn, apmeklētiem pasākumiem Facebook, skatīties uz piedzīvotiem ceļojumiem Instagram un iedvesmoties no tiem, motivēt sevi kļūt labākam. Tomēr ir arī viegli pazust vieglajā izklaidē, ko nodrošina visur esošais bezvadu internets un vienmēr kabatā esošais ekrāns, sociālie tīkli viena skāriena attālumā. Vispirms ir viegli, bet pēc tam ir jāpaliek pašam ar savām domām un sajūtām. Tad tiek piedzīvota nepatīkama atziņa – es tik daudz ko palaižu garām, sēžot un skrollojot nebeidzamo Facebook laikjoslu, es palaižu garām savu dzīvi.

Jaunieši kopā diskutēja un mācījās par mentālo higiēnu. Mēs visi jau no bērnudārza esam mācīti pēc tualetes, pirms ēšanas mazgāt rokas un vakaros mazgāties paši, bet vai kāds no mums ir bijis izglītots par to, kā parūpēties par sevi mentāli? ‘’Your Heart’s a Compass’’ bija kā spēļlaukums, kur izmēģināt un mācīties dažādas mentālās higiēnas prakses. Tādas ir patiesi daudz un jauniešiem bija iespēja izmēģināt dažādas meditācijas, kustību prakses, radošu darbošanos un visu, kas pašiem ienāca prātā. Programmā īpašs fokuss tika likts uz atklātu, sirsnīgu un saprotošu saskarsmi ar citiem un uz saikni ar dabu – grupu pārgājienu veidā, 30-40 minūšu pastaigām vienatnē vai kopā ar kādu sarunā. Pateicoties dažādām aktivitātēm, kas veicināja drošu vidi atklātām domām un dalībnieku dalīšanos ar viņu stāstiem, kas bieži ir dziļi sāpīgi vai skarbi un pamācoši reizē, tikai 10 dienu laikā dalībnieku grupa izauga par komūnu. Dabā var redzēt tik daudz vienkāršu patiesību – cik liela nozīme ir daudzveidībai, cik viegli ir atrisināt grūtas problēmas, ja strādājam kopā, cik svarīgas ir saknes un cik iedvesmojošas ir plašās debesis.

Biedrība ‘’Piedzīvojuma gars’’ ir aktīvu jauniešu organizācija, kas vada dažādas programmas Latvijā – gan līderības apmācības LEC!, gan klašu ekskursijas, gan komandas saliedēšanas programmas uzņēmumiem un, protams, arī starptautiskus jauniešu apmaiņas projektus Erasmus+ programmas ietvaros.

Vairāk informācija: https://www.piedzivojumagars.lv/

Rota Guļevska
Projektu vadītāja

Dalīties
Translate »