Starptautiskā vidē jaunieši iepazīst veģetāru dzīvesveidu

2019. gada aprīļa vidū biedrība Solis Dabā kopā ar partneriem no Armēnijas (Ayrudzy riding club eco-cultural non-govenrmental organisation), Ungārijas (Remenyt a gyermekek), Serbijas (Kosarkaski savez grada Nisa) un Slovēnijas (Popotnisko zdruzenje Slovenije /Hostelling International Slovenia) ar programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” atbalstu organizēja Jauniešu apmaiņas projektu “Do Sport and Go Vegetarian”.

Kā jau pasaka projekta nosaukums, tas bija saistīts ar veģetāro dzīvesveidu. Projekta laikā jauniešiem, kuri ikdienā nav veģetārieši vai vegāni tika dota iespēja izzināt veģetārismu ar dažādām aktivitātēm, kas balstītas neformālajā izglītībā. Caur šīm aktivitātēm jaunieši uzzināja vairāk par – Youthpass, veģetārisma ietekmi uz cilvēku un to, kā tas var palīdzēt apkārtējai videi, veģetārisma labajām un sliktajām pusēm, sabalansētu uzturu un to, kā kompensēt gaļas “trūkumu” organismā, sporta aktivitāšu nozīmīgumu un veģetāro ēdienu dažādību.

Visa projekta laikā dalībnieki attīstīja savas zināšanas un iemaņas, uzlaboja valodu un socializēšanās prasmes, mācījās strādāt komandā un respektēt citu viedokli. Dalībnieki pilnveidoja savu radošumu un prezentēšanas spējas, iepazina dažādus cilvēkus un dažādas kultūras. Projektā iesaistīti bija ne tikai jaunieši, kuri vēlējās izzināt veģetārismu, bet arī jaunieši, kuri jau ilgāku laiku ir veģetārieši vai vegāni, tādējādi nodrošinot pieredzes un dažādu viedokļu apmaiņu.

Viena no galvenajām projekta aktivitātēm bija viesošanās Kolkas pamatskolā, kur jaunieši skolēniem vadīja dažādas radošās darbnīcas. Lai radošajās darbnīcās iesaistītu visus skolēnus, jaunieši tika sadalīti grupās pēc skolēnu vecuma. Radošo darbnīcu vienojošais elements bija veģetārs un aktīvs dzīvesveids. Pasākuma noslēgumā tika rīkota sporta stunda, kurā piedalījās visi Kolkas pamatskolas skolēni un jauniešu apmaiņas “Do Sport and GoVegetarian” dalībnieki. Jauniešu apmaiņas noslēgumā dalībnieki atzina, ka šis uzdevums – sagatavoties info dienai skolā esot bijis ļoti izaicinošs, jo vajadzējis domāt par to, kādas aktivitātes kādai vecuma grupai būtu piemērotākās.

Projekta laikā iesaistītie jaunieši ir izveidojuši “Vegetarians Beginner Book”, kurā apkopotas dažādas veģetārās un vegānās receptes no projektā iesaistītajām dalībvalstīm. Izveidots arī sporta tvisteris, ar kura palīdzību ikdienu ir iespējams piekopt dažādas sportiskās aktivitātes.

Noslēdzoties projekta apmaiņai lielākā daļa no dalībniekiem atzina, ka patiesībā veģetārās maltītes var būt ļoti dažādas un garšīgas un apliecināja, ka turpmāk savās ēdienreizēs iekļaus vairāk veģetāro ēdienu.

Autore: Biedrības “Solis Dabā” pārstāve Kristiāna

Dalīties
Translate »