Sound of youth II. Jauniešu apmaiņa Spānijā

Turpinot 2018. gadā iesākto jauniešu pieredzes apmaiņas projektu “Sound of Youth” starp latviešu un katalāņu teātra un mūziķu jauniešiem, kas norisinājās šeit pat Gulbenes novadā, 2019. gada dzestrā 22. jūlija rītā prāvs jauniešu pulks, šarmantais teātra kolektīvs un muzikālā apvienība “PIECI”, devās uz nu jau otro šāda veida projektu “Sound of Youth II”. Šoreiz tas notika Spānijā, Katalonijā.

Jaunieši dzīvoja kalnu ieskautā lauku sētā. Teltis, guļammaisi, lukturi, apkārt staigājošas vistas, pāris suņu, āra dušas, kas darbojās ne tikai kā attīrīšanas, bet arī kā saliedēšanās ierīce, un vēl citas īstena piedzīvojuma sastāvdaļas bija sastopamas dzīvojamajā apkārtnē. Trauku mazgāšana, galda uzklāšana, apkārtnes tīrīšana un citi katrai dalībnieku grupai uzticētie darbi bija vēl viens veids, kā satuvināties un iepazīties ar kādu svešinieku un kā neieslīgt spāņu miegainajā siestā.

Projekta ietvaros visas nedēļas garumā latviešu un katalāņu jaunieši kopdarbojās teātra un kolektīvās bungu spēlēšanas darbnīcās, radot vienotu performanci vietējā ciema Les Planes d’Hostoles svētkiem. Kopā ar vietējo bundzinieku ansambli projekta dalībnieki svētku laikā devās gājienā, kurā projekta bundzinieku grupējums atskaņoja nedēļas laikā apgūtās dziesmas, savukārt projekta teātra grupējums pārsteidza ar radīto iestudējumu. Pēc godam padarīta darba svētku dalībniekiem tika klāts galds un atskaņota dzīvā mūzika no gados vecākiem ļaudīm un no enerģiskiem jauniešiem visa vakara un nakts garumā.

Papildus darbnīcu aktivitātēm norisinājās starpkulturu vakars, kurā gan latvieši, gan katalāņi prezentēja savas valsts īpatnējākos ēdienus, dzērienus, tradīcijas, dziesmas. Latviešu jaunieši šajā vakarā iedvesa Līgo svētku noskaņas, dziedot, pinot vainagus, ēdot sieru un stāstot par papardes ziedu burvību Jāņu naktī.

Katru dienu tika rīkotas dinamiskas diskusijas par dzimumu vienlīdzību vietējā un pasaules mērogā, kā arī nedēļas beigās grupa “PIECI” sniedza koncertu vietējiem iedzīvotājiem, pēc kā sekoja katalāņu grupu uzstāšanās.

Projekta beigas. Lidosta. Asaras. Šķiet, ka neviens mājup nedevās ar tukšām rokām. Katrs sev līdzi veda kādu atziņu par dzīvi, par cilvēkiem, attiecībām, par domāšanu un citu uztveršanu. Katrs mājās atbrauca bagātāks nekā aizbrauca. Jaunieši izsaka lielu pateicību Lienei , Anitai , Oscar un Viktoram par projekta realizēšanu un sniegto iespēju.

Pieredzes stāstu iesūtīja biedrības pārstāvji

Dalīties
Translate »