Rīgā jaunieši no Eiropas popularizē apzinīgu dzīvesveidu

2016. gada vasarā no 12. jūlija līdz 21. jūlijam Rīgā satikās 32 jaunieši no Latvijas, Čehijas, Vācijas un Portugāles, lai piedalītos RTU studentu organizācijas BEST-Riga rīkotajā jauniešu apmaiņā “Orange Lifestyle”.

Jauniešu apmaiņas mērķis bija veicināt apzinīgu dzīvesveidu sabiedrības vidū, pievēršot uzmanību veselīgam, aktīvam dzīvesveidam, indivīda ietekmei uz vidi, kā arī materiālu atkārtotai pārstrādei un izmantošanai, tādējādi tiecoties uz ilgtspējīgu attīstību.

Pasākuma ietvaros tika veidota darbnīca, kurā dalībnieki dalījās ar otrreizējo materiālu efektīvas pielietošanas idejām. Rezultātā tika iegūti iepirkumu maisiņi no krekliem, kartona krēsli, dažādi interjera elementi un pat praktiska PET pudeles slota. Izstāde ar iegūtajiem veikumiem būs apskatāma Rīgas Tehniskās universitātes telpās.

Izpratni par indivīda ietekmi uz vidi dalībnieki guva neierastā veidā – pārbaudot savus spēkus piedzīvojumu parkā “Meža kaķis”. Pārvarot šķēršļu joslas, kas ierīkotas augstu kokos, jaunieši pārliecinājās, ka mežu resursi var tikt izmantoti, nekaitējot kokiem un apkārtējai videi. Jaunieši turpināja “sadarbību” ar mežu, kopīgi iestādot 28 jaunas eglītes, un vēlāk diskusijās vienojās, ka arī turpmāk savā ikdienā meklēs jaunus, netradicionālus veidus, kā atpūsties, izklaidēties, saudzējot mežus un apkārtējo vidi.

Pasākuma laikā tika pievērsta uzmanība arī pareiza uztura un veselīga, aktīva dzīvesveida ietekmei uz vidi un indivīdu. Sadarbībā ar IBI Fitness Latvia jauniešiem bija iespēja izmēģināt spēka un izturības skrējienu pilsētvidē “PAKĀpiens”, kur sportiskā, neierastā veidā bija iespēja apskatīt Rīgu, kā arī pēc tam diskutēt par veselīga uztura piramīdu un pašiem izveidot pilnvērtīgu un veselīgu maltīti. Pasākumā arī tika izpētīta katras personas ietekme uz oglekļa izmešu daudzumu, ko noteicām ar “ekoloģiskās pēdas nospiedumu” aprēķināšanu. Projekta ietvaros tika izveidots apzinātu dzīvesveidu popularizējošs videomateriāls.

Projektā apskatītā tēma ir aktuāla, jo ekoloģiskās problēmas skar ikvienu no mums. Ikdienas darbību rezultātā tiek pārmērīgi izmantoti dažādi dabas resursi, piesārņots gaiss un ūdens, neapzinīgi apsaimniekoti atkritumi, kā arī mēs piesārņojam savu organismu ar neveselīgu uzturu un pasīvu dzīvesveidu. Projekta dalībnieki pierādīja, ka pat viens indivīds vai neliela indivīdu grupa var izdarīt daudz kopējās labklājības labā, sniegt pozitīvu ietekmi uz vidi, to darot ar vienkāršām ikdienas darbībām un reizē pierādot, ka dzīvot apzinīgi var būt interesanti un vienkārši.

Katra no četrām dalībvalstīm rīko līdzīgu jauniešu apmaiņu savā valstī, kā arī piedalās partnervalstu rīkotajos projektos.

Latvijā projekts tika īstenots ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” atbalstu. Projektu rīkoja RTU studentu organizācija BEST-Riga.

Īpaši vēlamies pateikties par sadarbību Siguldas piedzīvojumu parkam “Meža kaķis”, kas ļāva aktīvā, interesantā un dabai draudzīgā veidā efektīvi pavadīt dienu pie dabas. BEST-Riga ir viena no 95 studentu bezpeļņas organizācijas BEST (Board of European Students of Technology) lokālajām grupām, kuras atrodas 33 Eiropas valstīs. BEST-Riga apvieno vairākus desmitus aktīvus un radošus RTU studentus. BEST darbojas jau 23 gadus, lai tehnisko zinātņu studentiem sniegtu iespēju pilnveidoties un zināšanās starptautiskā līmenī.

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Dalīties
Translate »