Projektu dalībniece Agate par pieredzi programmā “Erasmus+”

Viss sākas šeit. Erasmus 35.

Programmas “Erasmus+” 35. jubilejas gadā programmas dalībnieki: organizācijas; mācību vadītāji, jaunieši, jaunatnes jomas eksperti un entuziasti dalās savā pieredzē un stāstos par iegūto un vērtīgo, ko sniegusi programma.

Stāsta Agate Kļukina, biedrības “Active Rainbow” brīvprātīgā, projektu dalībniece

Pastāsti par savu līdzšinējo pieredzi programmā “Erasmus+”

Šobrīd esmu piedalījusies četros “Active Rainbow” projektos – divos Latvijā, divos ārzemēs. Vienā no projektiem es biju kā komanda, kas palīdzēja organizēt visu un vadīt nodarbības.

Kad es aizbraucu savā pirmajā LGBTK projektā, tas nebija gan Latvijā, bet Nīderlandē, kompānija un komanda bija brīnišķīga, ka arī atgriežoties Latvijā mēs izlēmām, ka varam nest šīs izmaiņas sabiedrībā un aktīvismu tālāk. Mēs izveidojām laikrakstu latviešu valodā kvīriem – “Kvīri runā”. Mēs arī šogad pieteicāmies ar savu komandu “Eiropas Solidaritātes korpuss” atbalstam.

Tā pirmā ideja bija veidot bukletu vai informāciju, ko jaunietis var paņemt, aiznest omītei un viņa var izlasīt, kas tad tie kvīri ir, ko viņi dara un ar ko atšķiras. Ideja pamainījās vairāk uz laikrakstu tieši jauniešiem un kvīru kopienai, bet joprojām, kad mēs izveidojam jauno izdevumu un to izdrukājam, aiznesu mammai, lai viņa arī var palasīt par citu kvīru pieredzi. Mums ir intervijas, projektu pieredzes un visādi ieteikumi, ko var lasīt un skatīties. Svarīga sadaļa ir “Kvīru vārdnīca”, kur skaidrojam visādus terminus un vārdus tieši latviešu valodā.

Kas ir lielākais ieguvums, ko programma “Erasmus+” tev ir sniegusi?

Personīgi man tā ir bijusi nenovērtējama pieredze. Dažādi projekti par dažādām tēmām ir devuši man iespēju vairāk atvērties, atrast “Active Rainbow” organizāciju un sākt darīt to, ko man gribētos darīt. Arī apkārt ir cilvēki, kuri ir ļoti pieņemoši, iekļaujoši un mīloši. Nekad agrāk dzīvē man tādi cilvēki nav bijuši, kā šobrīd. Tas ir tāds vislielākais ieguvums.

Ko tu novēlētu projektu īstenotājiem programmas “Erasmus+” 35 gadu jubilejas kontekstā?

“Erasmus+” projekti ir dažkārt ļoti intensīva pieredze nedēļas, divu garumā. Ir ļoti svarīgi atrast savu mirkli, jo citādāk projekts beidzas un ir ļoti liels pārgurums gan no ceļošanas, gan tik daudz cilvēkiem un nodarbībām. Līdz ar to es novēlētu, lai vairāk projektu veidotu šo brīdi, kad cilvēki var apdomāties – ko viņi ir ieguvuši, kā viņi jūtās, ko viņi vēlas tālāk sasniegt projektā, lai tas projekts līdz beigām ir brīnišķīgs un izbaudāms.

Un ko tu novēlētu tieši programmai “Erasmus+” 35 gadu jubilejā?

Es novēlētu, lai vairāk jauniešu atrod šo iespēju, brauc un piedalās. Tad, kad es par to uzzināju, man likās, ka šī informācija ir pieejama mazam lokam. Es zinu par projektiem, jo es jau esmu projektos, bet ja cilvēks par to nekad nav zinājis, ir iespēja, ka viņš varbūt nekad arī neuzzinās. Es ceru, ka ziņas un informācija būs vēl plašāk pieejama un tad arī vairāk cilvēki brauks un piedalīsies.

 

35 gadu erasmus+ simbols web

Dalīties
Translate »