Programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” pieredzes stāsti Ukrainas atbalstam

Starptautiskie projekti jaunatnes, izglītības, mācību un sporta jomās var pozitīvi ietekmēt cilvēku dzīves, īpaši to, kuri ir cietuši no kara Ukrainā. Arī Eiropas Komisija (EK) kā vienu no galvenajām prioritātēm akcentē projektus, kas veicina atbalstu Ukrainai. Ar Eiropas Savienības (ES) programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” starpniecību iespējams palīdzēt tiem, kurus ir skāris karš, tāpēc “Erasmus+” turpinās sniegt atbalstu Ukrainai, sekmējot Ukrainas pilsoņu mācību mobilitāti, dodot iespēju cilvēkiem iegūt jaunas prasmes, palīdzot cīnīties ar dezinformāciju un veicinot bēgļu integrāciju jaunajā izglītības sistēmā.

EK ir izdevusi publikāciju, kurā apkopoti 15 iedvesmojoši “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projekti, kas sniedz atbalstu Ukrainas kara skartajiem cilvēkiem. Ar stāstu palīdzību Komisija vēlas veicināt izpratni un iedvesmot citus pievienoties, īstenojot projektus Ukrainas atbalstam.

Starp 15 publicētajiem projektu piemēriem ir arī viens “Erasmus+” īstenotais projekts no Latvijas. “Vienoti kultūrā – Ukrainas bēgļu uzņemšana” ir biedrības “Radošās idejas” īstenotais projekts sadarbībā ar Polijas fondu “Green Elephant Foundation”, lai nodrošinātu ukraiņu bēgļu uzņemšanu, sniedzot iespēju apgūt latviešu un poļu valodas un iepazītu šo valstu kultūru un dabu. Projekts ir saņēmis EK atzinību par pozitīvas ietekmes sniegšanu Ukrainas organizācijām un cilvēkiem.

Ar visiem pieredzes stāstiem iespējams iepazīties EK tīmekļvietnes publikācijā “Eiropas solidaritāte ar Ukrainu: 15 iedvesmojoši “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projekti, kas sniedz atbalstu karā cietušajiem cilvēkiem”.

Dalīties
Translate »