Pieteikšanās Erasmus+ akreditācijai jaunatnes jomā – pārsteidzoši vienkārša

YOU+pieredze

Foto: no JSPA 2021. gada starptautiskās konferences

Biedrība “Attīstība platforma YOU+” izlēma iesniegt programmas Erasmus+ akreditāciju jaunatnes jomā, jo tai ir ilgtermiņa redzējums par vietējās un starptautiskās jaunatnes jomas attīstību. 

Biedrības “Attīstība platforma YOU+” pieredze:

Pirmo reizi par akreditāciju uzzinājām no mūsu ilgstošajiem Lietuvas partneriem, kuri rekomendēja, ka tas būs vienkāršots un elastīgs rīks organizācijām. Uzreiz meklējām informāciju arī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā (JSPA) tīmekļa vietnē. Lai arī sākotnēji informācijas bija maz, taču JSPA darbinieki spēja ļoti neformāli un efektīvi nodot visu pieejamo informāciju.


Par pieteikšanās procesu
Sākotnējās akreditācijas piešķiršanas pieteikums bija ļoti līdzīgs jebkuram citam projekta pieteikuma, kurš agrāk ir bijis pildīts. Ļoti viegli aizpildāma, pat ar vairākiem atvieglojošiem elementiem. Protams, ka jāvērš īpaša uzmanība uz savas organizācijas stratēģiskās darbības aprakstīšanu, kā arī to – kā papildus ievērosiet jaunās programmas pamatnostādnes (klimata pārmaiņu mazināšana, digitalizācija un iekļaušana). Lielu atbalstu mums sniedza Lietuvas kolēģi, kuri jau bija saņēmuši apstiprinājumu. Tādēļ pirms iesniegšanas iesakām arī citiem pakonsultēties ar kādu no organizacijām, kuras jau ir saņēmušas Erasmus+ akreditāciju.

 

Par finansējuma pieprasījuma iesniegšanu
Finansējuma pieprasījuma procedūra bija viskuriozākais šīs akreditācijas aspekts, jo pieteikuma forma bija tik vienkārša, ka radīja nelielu apjukumu – vai tiešām tik viegli?! Bija tikai jānorāda vēlamie datumi un dalībnieku skaits aktivitātēm – tas aizņēma kādas 10-15 minūtes. Kopumā pieteikšanās finansējumam ir ļoti elastīga un  vienkārša.

 

Par pašu finansējumu
Prieks, ka šis ir viens no pirmajiem projektiem, kurā tiek izmantots lump summs princips, kura ietvaros mums tiek elastīgi piešķirts finansējums, kuru varam vieglāk variēt. Tāpat liels atvieglojums ir tajā, ka iesniedzot pieteikumu nav jānorāda konkrēti partneri, tādēļ tos var elastīgi mainīt pēc nepieciešamības. Protams, liels atvieglojums ir tas, ka var plānot vairākus gadus uz priekšu, jo zini, ka finansējumu varēs saņemt regulāri.

 

Lielākie izaicinājumi.
Lielākie izaicinājumi, protams, ka šobrīd ir Covid-19 ierobežojošie pasākumi. Jau pašlaik cenšamies īstenot pirmās starptautiskās apmācības akreditācijas ietvaros, bet regulāras ierobežojumu maiņas liek regulāri pārcelt šīs mācības, kā rezultātā gan partneru, gan potenciālo dalībnieku vidū ir manāms satraukums. Tomēr, akreditācijas maksimālā elastība ļoti noder šajās situācijās, kad strauji jāmaina kādas nianses.


Kopumā Erasmus+ akreditācija jaunatnes jomā ir ļoti efektīvs rīks organizācijām, kuras stratēģiski plāno savu darbību un vēlas atvieglotākā formā īstenot savas idejas. Mums kā organizācijai, kura ļoti intensīvi strādā pie savas struktūras un stratēģijas, šis ir lielisks projektu veids.

 

 

Dalīties
Translate »