Lieliska iespēja atrast sevi | “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba projekta pieredzes stāsts

2022. gada 21. maijā norisinājās Kultūras biedrības “Alternatīvā realitāte” pasākums “Maija grāfa svētki 2022”, kas tika organizēts programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projekta ietvaros.

Lieliska iespēja, kā atbalstīt jauniešus

Par šo projektu un tajā iesaistītajiem brīvprātīgajiem Kultūras biedrības “Alternatīvā realitāte” pārstāve Natālija stāsta: “Mēs ar kultūras biedrību “Alternatīvā realitāte” iepazināmies ar “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmu iespējām jau četrus gadus atpakaļ. Tieši no tā brīža mēs sapratām, ka tā ir lieliska iespēja, kā atbalstīt jauniešus, kā motivēt piedalīties mūsu projektā “Maija Grāfa svētki”. Lai organizētu šo pasākumu, mums palīdzēja vairāk nekā 100 brīvprātīgie no visas Latvijas. Tieši “Eiropas Solidaritātes korpusa” projekta ietvaros mums palīdz 20 brīvprātīgie no 8 valstīm, piemēram, no Latvijas, Ukrainas, Grieķijas, Polijas, Turcijas, pat Norvēģijas.”

Projekta pieteikuma process

Vaicājot, kāds bija šī projekta pieteikuma process, Natālija min: “Projekta pieteikuma process nebija grūts, jo mēs zinājām, ko mēs gribam un kā gribam  īstenot. Mums bija savi jautājumi, kurus mēs varējām risināt kopā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, kura mūs atbalstīja un palīdzēja sagatavot mūsu pieteikumu. Visgrūtākais projekta pieteikuma rakstīšanā bija noformulēt savu ideju. Tieši kā mēs gribam to īstenot un kādā veidā. Bet tāpēc, ka mums bija konsultācijas un projektu darbnīcas, jautājumi palika skaidrāki un padarīja to procesu par vieglāku.”

Brīvprātīgo atziņas

Pasākuma norises laikā sastapām vairākus projektā iesaistītos brīvprātīgos. Viņi pastāstīja par ieguvumiem, atziņām un brīvprātīgā darba nozīmi.

Brīvprātīgā Veronika no Ukrainas līdz šim piedalījusies vairākos brīvprātīgā darba projektos. Tieši Latvijā šis ir viņas otrais projekts: “Esmu brīvprātīgā “Eiropas Solidaritātes korpusa” ietvaros, tāpēc saņemu naudu pārtikai, ceļošanai un man ir vieta, kur dzīvot. Priekš manis tas ir ļoti komfortabli. Pirms diviem gadiem es piedalījos vienā brīvprātīgā darba projektā Latvijā un iemīlējos šajā valstī, organizācijā, kurā biju kā brīvprātīgā un visos sociālajos projektos. Esmu sajūsmā par ideju palīdzēt cilvēkiem un parādīt viņiem, cik skaista šī pasaule un dzīve var būt.”

Savukārt brīvprātīgais Theofilos no Grieķijas uzsvēra, ka būt brīvprātīgajam ir dzīvesveids un domāšanas veids. Tieši iesaiste šajā projektā viņam ir devusi daudz jaunu prasmju. “Man bija iespēja pamēģināt tādas lietas kā spēli ar uguni, “uguns rīšanu”. Es tiku trenēts “pūķa griešanā” un piedalījos šovos, kas priekš manis ir pavisam kas jauns,” min Theofilos.

“Tā ir ideāla iespēja atrast sevi – kas tev patīk, kas tev nepatīk. Tu vari mēģināt organizēt visu, kas notiek uz skatuves, vari mēģināt organizēt tirdzniecības stūrīšus, vari mēģināt kaut dejot uz skatuves. Kad esi pamēģinājis, tu saproti, kas tev patīk un varbūt saistīsi šo pieredzi ar savu nākotni,” par brīvprātīgā darba ieguvumiem pastāstīja Valērija, brīvprātīgā no Latvijas, aicinot arī citus jauniešus iesaistīties projektos kā brīvprātīgajiem.

Video atskats

Projekta ietvaros organizētā pasākuma “Maija grāfa svētki 2022” ieskatam, aicinām noskatīties video atskatu:

Dalīties
Translate »