Klauni no dažādām Eiropas valstīm iepriecināja Daugavpils bērnus

Daugavpilī tika realizēts starptautiskais Jauniešu apmaiņas projekts „The CLOWN with me…!”, kas tika veltīts klaunu mākslai. Projektu finansiāli atbalstīja programma „Erasmus+: Jaunatne darbībā” un realizēja Daugavpils biedrība „Serža Li mākslas sintēzes biedrība” sadarbībā ar organizācijām „ASSOCIAZIONE OTTOVOLANTE” (Itālija) un „Subtiluship C.I.C.„ (Lielbritānija).

Projekta noslēgumā dalībnieki uzstājās ar jautru speciāli projekta laikā sagatavoto klaunu programmu Daugavpils reģionālajā slimnīcā bērnu nodaļā, bērnu namā-patversmē „Priedīte”, kā arī tika organizēti flešmobi un citas cirka aktivitātes pilsētas parkos un tirzdniecības centros „Ditton Nams” un  „Solo”.

Daugavpilī projekta laikā viesojās profesionāli žonglieri no Itālijas, cirka skolotājs Fins, kas strādā cirkā Belfāstā (Lielbritānija), kā arī burvju mākslinieks no Londonas Rauls ar savu draugu mūziķi Saīdu. Ar viņu mākslu var iepazīties šeit: https://www.instagram.com/reuelsinghofficial/, https://www.instagram.com/king_ahmed120/.

Jaunieši no Latvijas, Lielbritānijas un Itālijas tika iepazīstināti ar dažādiem klaunu mākslas veidiem, paši iestudēja klaunu reprīzes, stāstīja viens otram par savas tautas tradīcijām nacionālajos vakaros. Projekta laikā dalībnieki apmeklēja Daugavpils teātra trupas mēģinājumu, piedalījās radošajās darbnīcās.

Tāpat projekta dalībnieki apmeklēja arī Daugavpils cietoksni, Latgales centrālo bibliotēku, Saules skolu un baznīcu kalnu.

Projekta organizatori uzskata, ka projekta mērķis tika sasniegts: izmantot klaunu kā darba metodi darbā ar jauniešiem, lai veicinātu kultūras apmaiņu un jauniešu mobilitātes ideju, attīstītu jauniešu radošumu un personīgo izaugsmi, prasmes un iemaņas. Un, protams, desmit dienu programmas kulminācija bija uzstāšanās Daugavpils reģionālajā slimnīcā bērnu nodaļā, bērnu namā-patversmē „Priedīte”. Visi dalībnieki saņēma Eiropas sertifikātus Youthpass.

 «Visvairāk projekta laikā man patika sadarboties ar dalībniekiem no Itālijas un Lielbritānijas, uzzināt jauno par viņu kultūru. Nacionālie vakari bija lieliski,» saka Viktorija no Latvijas.
«Bija interesanti uzzināt par dažādiem klaunu mākslas veidiem. Vissvarīgākais bija uzdāvināt prieku bērniem. Man liekas, ka tas mums izdevās gan slimnīcā, gan bērnu namā-patversmē,» uzskata Doina no Itālijas.

Dalīties
Translate »