Kā 10 dienās mainīt dzīvi

“Erasmus+: Jaunatne darbībā” jauniešu apmaiņas projekts „First you LEARN, then you remove the „L”” norisinājās no 2019. gada 25. jūnija līdz 5. jūlijam, skaistā ciematā “Bernātos”, Liepājas pusē.

Projekta tēma bija par prasmēm, kuras nepieciešamas ikdienai – kritiskā domāšana, emocionālā inteliģence, līderība, mācīšanās no kļūdām, komandas veidošana un vēl daudzas citas. Meklējām arī veidus, kā savus hobijus pārvērst iespējami pelnošā biznesā. Īsāk sakot – meklējām, uzlabojām un attīstījām prasmes, kas palīdzēs jauniešiem darba meklējumos un ikdienas dzīvē, gan profesionālajā, gan personīgajā.

Projektā piedalījās 36 jaunieši vecumā no 17 līdz 28 gadiem no 4 valstīm – Latvijas (Biedrība “Keep the Change”), Lietuvas (NGO “Innovative Generation”/ VšĮ “Inovatyvi karta”), Ukrainas (NGO “UNIT”) un Gruzijas (Youth Educational Organisation “Youth For The World” – YFW).
10 dienu garumā dalībniekiem bija iespēja pašiem vadīt savas darbnīcas par dažādām tēmām, satikties ar uzņēmējiem, iepazīties ar Liepājas domes priekšsēdētāju, diskutēt par politiku, kultūru, prasmēm un jauniešu iespējām dažādās valstīs. Runājām arī par šķēršļiem dzīvē un kā tos pārvarēt. Mēs visi kopā noorganizējām vairākus kultūras vakarus ar tradicionālajām dejām, dziesmām un pat paši savu pasākumu no A-Z. Jaunieši atzina, ka nebija domājuši, ka ir jāpārzina tik daudz lietu, lai pasākums noritētu bez šķēršļiem.

Projekta beigās dalībnieki dalījās pārdomās, ka sen nav bijis tā, ka var iegūt tik daudz prasmju tik īsā laikā. Un pats galvenais – nevis kāds no ārpuses viņus mācīja, bet gan viņi visu laiku mācījās viens no otra. Un tā arī ir šo jauniešu projektu jēga – mācīties vienam no otra, mācīties darot un mācīties no savām un arī citu kļūdām.

Jauniešu novēlējums biedrībai “Keep the change” pēc šī projekta bija šāds – organizējiet vēl vairāk projektu, kur mums ir iespēja strādāt ar savām rokām un radīt lietas un idejas, lai varam savā dzīvē justies vēl pārliecinātāki par sevi, savām prasmēm, talantiem un dotībām!

Un šeit nedaudz no pašu jauniešu rakstītā:

Jaunieši no Gruzijas: “Šis bija mūsu pirmais “Erasmus+” projekts, un šīs 10 dienas bija NEAIZMIRSTAMAS! Šis projekts lika mums saprast, ka izkāpt ārpus komforta zonas ir ne tikai ļoti vērtīgi, bet tas var būt pat ļoti jautri. Mēs ieguvām daudz jaunus draugus, atklājām jaunus apvāršņus un mainījām savu dzīvi. No visas sirds iesakām ikvienam braukt “Erasmus+” jauniešu projektos.”

Jūlija no Ukrainas: “Ir grūti pat apzināties, ka 10 dienu laikā es attīstīju kritiskās domāšanas, finanšu menedžmenta, debašu un konflikta menedžmenta prasmes. Mums bija ļoti aizraujošas darbnīcas, kuras organizēja paši dalībnieki un atvērti domājoši dalībnieki. No katra varēja mācīties tik daudz! Šī pieredze lika man kļūt aktīvākam un ļāva noticēt sev. Man tas viss pietrūks!”

Marija no Latvijas: “Pati lieliskākā lieta no projekta – jauni DRAUGI, jaunas IDEJAS, traki labi PIEDZĪVOJUMI un vesels grozs pilns ar sirdi sildošām ATMIŅĀM. 10 dienas un rezultāts ir šāds – ir augušas manas prasmes mūsdienu darba tirgum, es piedzīvoju to, ka mācīšanās var būt jautra un interesanta un man ir draugi 3 dažādās valstīs.”

Gintare no Lietuvas un Rita no Ukrainas: “Kāpēc es tikai tagad atklāju “Erasmus+”? Šis bija mans pirmais projekts un noteikti ne pēdējais. Fantastiska pieredze, jauni draugi, jauni piedzīvojumi. Cits skats uz dzīvi. Jaunieši – izmantojiet šo iespēju, jo šis viss (aktivitātes, dzīvošana, ēšana, utt.) ir bez maksas!”

Projekta laikā dalībnieki deva savas atsauksmes par aktivitātēm. Vislabākās atsauksmes bija par iespēju pašiem radīt dažādas lietas, praktiski darboties. Līdz ar to nākamie projekti būs vērsti uz aktīvu darbošanos un jau konkrētu prasmju attīstīšanu, lai jaunieši veiksmīgāk varētu iekļauties darba tirgū. Vilksim paralēles starp pieejamajiem resursiem, iespējām, zināšanām un prasmēm. Mēs noteikti neapstāsimies pie iesāktā.

Biedrība “Keep the Change” ikvienam jaunietim novēl iekāpt šajā “Erasmus+” vilcienā, kurš aizvedīs jūs tik lieliskā piedzīvojumā, ka skatīties atpakaļ vairs negribēsies. Tiksi pie jauniem draugiem, neaizmirstamām atmiņām, jaunām prasmēm un pie vienkārši neizmērojami lielas dzīves bagāžas. Ja vēlies pārmaiņas savā dzīvē, tad lec iekšā šajā vilcienā! Lai Tev izdodas viss par ko esi sapņojis!

Biedrības “Keep the Change” pārstāve Andra

Dalīties
Translate »