Jaunatnes darba izvērtēšana ar holistisko pieeju Gruzijas kalnos

No 2015.gada 1. līdz 10. jūlijam Gruzijā notika Erasmus+ seminārs pieredzējušiem jaunatnes darbiniekiem “Outdoor – Bringing You Closer to YOU”. Seminārs tika atbalstīts no Zviedrijas Nacionālās aģentūras un tika īstenots Gruzijas kalnu reģionā, ciematā Juta.

No Latvijas projektā piedalījās trīs neformālās izglītības apmācītāji – Ginta Salmiņa, Rudīte Muraševa un Normunds Pīlips. Kopā projektā piedalījās 30 dalībnieki no Zviedrijas, Gruzijas, Latvijas Jordānijas, Marokas, Slovēnijas, Turcijas, Spānijas, Igaunijas, Libānas, Ukrainas un Armēnijas. Semināra vadītājas bija pieredzējušas apmācītājas un neformālās izglītības īstenotājas Ieva Grundšteine no Latvijas un Katy Zhvania – Tayson no Gruzijas.

Semināra galvenais mērķis bija kopā pulcēt pieredzējušus jaunatnes darbiniekus, lai izvērtētu darbu ar jauniešiem un atrastu jaunas idejas un iedvesmu turpmākam darbam. Seminārs nodrošināja unikālu iespēju un āra dzīves pieredzi, caur kuru tika analizēts jaunatnes darbs, izmantojot Holistisku pieeju – piecu dimensiju – garīgās, fiziskās, sociālās, intelektuālās un emocionālās mijiedarbību.

Semināra darba metodoloģija un programma bija īpaši pārdomāta un profesionāli sagatavota, kas iekļāva neaizmirstamu āra dzīves pieredzi – jogas un meditācijas nodarbības no rītiem, izvērtēšanas pastaigas dienas laikā, kā arī īpašu 24 stundu izaicinājuma pārgājienu kalnos. Tāpat semināra laikā īpaša uzmanība tika veltīta jaunatnes darba un neformālās izglītības vērtību analizēšanai un personīgā jaunatnes darba izvērtējumam, kā arī turpmāku personīgo mērķu uzstādīšanai darbam ar jauniešiem.

Seminārs bija tiešām īpašs, ar neparastu pieeju jaunatnes darba izvērtēšanai, jaunām zināšanām un izaicinājumiem, brīnišķīgiem dalībniekiem, iedvesmojošām vadītājām un personīgiem atklājumiem.

Un vēl, Gruzija noteikti ir valsts, kas pārsteidz, iedvesmo un sniedz pilnīgu laimes sajūtu! Dabas skati, kas aizrauj elpu, ceļi, kas liek kņudēt pakrūtē, upes, kurās ir dzīvības spēks un, protams, kalni – neaprakstāmi un neaizmirstami skaisti, kuros tik gardi iekodušies mākoņi! Un pāri visam Gruzijas tradīcijas un nesavtīgā cilvēku viesmīlība! To vienkārši nav iespējams neiemīlēt!

Dalīties
Translate »