“Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba projekti | “Young Folks” pieredzes stāsts

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sarunājās ar jauniešu organizācijas “Young Folks” pārstāvi Janu Janovsku, kā arī ar organizācijas brīvprātīgo Denisu no Baltkrievijas, lai uzzinātu viņu pieredzi programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba projektos.

attēlē redzama oraganizācijas pārstāve

Pastāsti, lūdzu, nedaudz vairāk par organizāciju “Young Folks”

“Jauniešu organizācija “Young Folks” pastāv jau vairāk nekā 10 gadus. Viss sākās ar to, ka mūsu vadītājs Aleksandrs gribēja palīdzēt savam brālim attīstīties, pilnveidoties un kopā interesanti pavadīt brīvo laiku. Šobrīd mēs jau esam ļoti liela organizācija, kurā ir vairāk nekā 50 līderu, kas nodarbojas ar savām iemīļotām nodarbēm un māca citus.”

Kāda ir organizācijas pieredze, īstenojot “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba projektus?

“2017. gadā mēs nolēmām pamēģināt ko jaunu un iesaistīties programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss”, lai uzaicinātu pie sevis brīvprātīgos no citām valstīm. Trīs gadus mēs rakstījām projektu, kas saucās “Ambassadors of the World”, bet tagad, kad mēs saņēmām akreditāciju, mums vairs nav nepieciešams projektus rakstīt katru gadu.”

“Kopumā mums organizācijā ir bijuši 12 brīvprātīgie no tādām valstīm kā Spānija, Itālija, Vācija, Gruzija, Francija, Baltkrievija, Ukraina. Jauki, ka brīvprātīgie no citām valstīm var iesaistīties mūsu organizācijas darbībā, kaut ko ieteikt un izveidot. Piemēram, brīvprātīgais no Spānijas izveidoja neatkarīgu departamentu “Green Folks”, kurš darbojas joprojām. Meitene no Ukrainas uzsāka pusaudžu žurnālu “Media Voice”, kurš atrodams interneta vidē.”

“Šobrīd pie mums ir trīs brīvprātīgie. Deniss – jaunatnes darbinieks no Baltkrievijas un divas meitenes – Diāna un Anastasija – no Ukrainas.”

Kāpēc iesaistāt brīvprātīgos un kādi ir viņu galvenie pienākumi?

“Mēs esam nevalstiska organizācija, mums vienmēr ir vajadzīgi brīvprātīgie. Pēc pirmā projekta, kad pie mums atbrauca brīvprātīgais no citas valsts, mēs sapratām, ka tā ir neatņemama mūsu organizācijas daļa. Pienākumi ir visdažādākie, tas ir atkarīgs no brīvprātīgā interesēm, spējām, prasmēm un mūsu kopīgiem mērķiem.”

Kas ir tā viena vērtība, kas, Tavuprāt, ir būtiskākā brīvprātīgajā?

“Ļoti svarīgi, lai būtu “degošas acis” – cilvēks skatās un tu redzi, ka viņš vēlās darīt, īstenot. Ne tikai savā, bet arī sabiedrības labā. Tas tiešām ir vissvarīgākais!”

attālē redzams vīrietis

Deniss, kāpēc Tu iesaisties brīvprātīgajā darbā un kāpēc tas Tev ir svarīgs?

“Nav svarīgi, kurā valstī tu atrodies – tā var būt Baltkrievija, tā var būt arī Latvija. Ļoti svarīgi ir veicināt brīvprātīgā darba vērtības, jo daudzi cilvēki nesaprot vai arī nenovērtē brīvprātīgā darba kustību un to, ka šāda iesaiste daudz ko maina sabiedrībā. Ir svarīgi veicināt tādus projektus kā manējais, aktivitātes, kuras notiek pateicoties cilvēkiem brīvprātīgo centrā palīdzībai Ukrainas bēgļiem, “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba projektus, kā arī vienkārši brīvprātīgo darbu. Tas veicina cilvēkos sapratni, ka mazi solīši maina pasauli mums apkārt.”

Kādi ir Tavi pienākumi, esot kā brīvprātīgajam organizācijā “Young Folks”?

“Organizācijā mēs izplānojām un izveidojām struktūru kā darbosies brīvprātīgo palīdzības centrs autoostā Ukrainas bēgļiem. Pirmajās divās nedēļās mēs sastapāmies ar ļoti daudz problēmām, kuras bija nepieciešams risināt. Atceros, ka mēs pat līdz 16 stundām atradāmies autoostā. Mēģinājām risināt šos jautājumus, mēģinājām izveidot mehānismus, uzrakstīt instrukcijas.”

“Vēl es strādāju ar pusaudžiem – pasniedzu un veidoju interešu grupas, mācu jauniešiem rakstīt “Erasmus+” projektus, mācu kā tos koordinēt, administrēt un vadīt. Pusaudžos, ar kuriem strādāju, es nemitīgi cenšos veicināt brīvprātīgā darba vērtības. To daru tāpēc, ka patlaban pasaule ir kļuvusi ļoti sarežģīta, cilvēciskās un brīvprātīgā darba vērtības bieži tiek noniecinātas. Ļoti svarīgi ir par tām runāt un veicināt šīs vērtības sabiedrībā.”

Pieredzes stāsts video formātā:

Dalīties
Translate »