Eiropas Jauniešu parlamenta 16. Nacionālā konference

16th National Conference of EYP Latvia. 12/08/2018 – 11/01/2019. Dialogue between young people and policy makers.

Projekta partneri

Eiropas Jauniešu parlamenta 16. Nacionālā konference Latvijā sadarbojās ar 18 Eiropas Jauniešu parlamenta valstu delegācijām. Šo organizāciju vidū bija pārstāvji no Eiropas Jauniešu parlamenta Armēnijā, Austrijā, Itālijā, Luksemburgā, Beļģijā, Norvēģijā, Francijā, Lietuvā, Igaunijā u.c. valstīm.

Īsumā par projektu

Eiropas Jauniešu parlaments ir plaši izplatīta organizācija visā pasaulē, kurā satiekas līdzīgi domājoši jaunieši ar mērķi diskutēt, debatēt un rast jaunus risinājumus aktuālām problēmām kā globālā sasilšana, ekonomika, politika, medicīna, u.t.t. 2018. gadā EJP Jauniešu konference Latvijā notika jau 16. reizi. Projekta galvenais sauklis bija “OUR WISDOM AND LEADERSHIP – TOWARDS A SUSTAINABLE FUTURE”, ko varētu tulkot kā mūsu zināšanas un līderība – ilgtspējīga nākotne. Nedēļas laikā dalībnieki debatēja un radīja risinājumus problēmām, kas skar kultūru, izglītību un tehnoloģijas. Nedēļas beigās jaunieši šīs idejas prezentēja pasākuma kulminācijā – ģenerālajā asamblejā. Lai rezolūciju rakstīšana komiteju vidū būtu daudz efektīvāka un rastos jaunas diskusijas, katrai komitejai tika piešķirts eksperts, kas palīdzēja un koriģēja dalībnieku idejas. Ekspertu vidū bija Mārtiņš Zemītis – Eiropas Komisijas ekonomists, Ieva Švarca – UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, Kultūras sektora vadītāja, u.c. ietekmīgi un zinoši eksperti savā jomā. Neskaitot ilgās stundas, kas pavadītas debatējot, tika organizētas arī daudzas citas aktivitātes, piemēram – modes skate, kino vakars, kultūras vakars, talantu šovs un vēl citi socializēšanās pasākumi, lai būtu vienlīdzība starp visiem projektā iesaistītajiem.

Projekta mērķi

Šī projekta galvenie mērķi bija jauniešos rast padziļinātu izpratni un interesi par Latviju un Eiropu, aktuālajām problēmām tajās un kā to varētu mainīt. Mūsu motivācija bija iemācīt jauniešus nebaidīties izteikt un argumentēt savu viedokli vienaudžu un ekspertu vidū, veidojot ļoti neformālu izglītības vidi, kurā visi jūtas iekļauti un saprasti.

Galvenie rezultāti

Projektā iesaistītie dalībnieki ļoti atzinīgi vērtēja projekta norisi un iegūtās zināšanas visas nedēļas laikā, kas ari pierādījās šī gada organizētajā 17. Nacionālajā konferencē, kurā piedalījās daudzi dalībnieki no iepriekšējā gada. Uzskatām, ka esam veikuši lielisku darbu jauniešu neformālajā izglītībā, kuras laikā tika uzlabotas jauniešu debatēšanas spējas un sava viedokļa aizstāvēšana un pamatošana, līdz ar to, esam pārliecināti, ka šo jauniešu vidū ir nākamie Latvijas diplomāti. Mēs ļoti lepojamies ar to, ka spējām iesaistīt arī cilvēkus ar īpašām vajadzībām, kas, mūsuprāt, bija vērtīgi visiem projektā iesaistītajiem.

Iespaidos dalās jaunieši

Zane Grēta, organizētāja: “LNC’18 man deva prasmi sazināties ar politikas veidotājiem, kuri pasākumā piedalījās kā komiteju eksperti. Guvu prasmes saziņā ar pasākuma atbalstītājiem un sadarbības partneriem, kuri palīdzēja veidot konferences saturu. Uzlaboju savas angļu valodas prasmes caur starptautisku dialogu ar pasākuma dalībniekiem. Pirmo reizi strādāju ar neredzīgiem cilvēkiem, kas mani iedvesmoja arī nākamajos EJP pasākumos iesaistīt jauniešus ar īpašām vajadzībām.”

Ietekme ilgtermiņā

Pēc veiksmīgas 16. Nacionālās EJP Latvija konferences 2018. gadā, arī šogad, 2019. gada vasarā, notika tāda pati sesija, kurā piedalījās pieredzējuši delegāti, kas piedalījās 2018. gada konferencē, kā arī jauni delegāti, kas bija ieguvuši informāciju sociālajos tīklos, kā arī komunicējot ar draugiem, kas ir pazīstami ar EJP Latvija darbību. Ņemot vērā jauniešu nezūdošo interesi par Eiropas Jauniešu parlamenta darbību, arī turpmāk notiks šāda veida reģionālās un nacionālās sesijas, kurās turpināsim diskutēt, dalīties pieredzē un gūt jaunus kontaktus.

 

Autore: Eiropas Jauniešu parlamenta 16. Latvijas Nacionālās Konferences 2018 organizatore Daniela

Dalīties
Translate »