Dalība apmācībās “Set your story free”

Šī 2019. gada maija sākumā man bija iespēja piedalīties starptautiskās apmācībās “Set your story free” Budapeštā (Ungārijā). Informāciju par šīm apmācībām es atradu JSPA mājas lapā, šo apmācību mērķis bija vairot dalībnieku zināšanas par inovatīvām stāstu stāstīšanas tehnikām, gan padarot sevi spēcīgāku, gan ļaujot dalībniekiem atbalstīt jauniešus, ar kuriem viņi strādā, attīstot to personības un palīdzot attīstīt viņu dzīves ceļu.

Man bija skaidra motivācija, jau sen es vēlējos apgūt dažādas stāstu stāstīšanas metodes, lai varētu tās izmantot ikdienā darbā ar jauniešiem. Bija nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu, sagaidīt atbildi, ka esmu apstiprināts apmācībām un doties uz Budapeštu (European Youth Center of Budapest).

Ierašanās Budapeštā un tā saucamā nules diena, kad ierodas dalībnieki no dažādām valstīm vienuviet, lai turpinātu ceļojumu kopā. Ir tik daudz visapkārt nezināmu cilvēku, katrs nāk no savas valsts, katram ir savas vērtības, katram ir savs uzvedības veids, bet tevi pārņem sajūta, ka tas ir tikai sākums tam, ka šī kopīgā ceļojuma beigās, mēs vairs nejutīsimies sveši, mēs būsim dzirdējuši dažādus dzīves stāstus, mēs būsim iepazinuši šos cilvēkus un ieguvuši dzīves pieredzi, ar kuru mēs dosimies tālāk sava ikdienā.

Pirmajā apmācību dienā notiek savstarpējā iepazīšanās – iepazīšanās spēles, ledus laušanas uzdevumi un grupas veidošanas uzdevumi. Nesen man ir nācies atbildēt uz jautājumu, kādēļ tas ir nepieciešams? Ja tev arī ir šis jautājums, atbilde ir ļoti vienkārša, lai sagatavotu grupu kopīgam darbam. Pēc mūsu sagatavošanas kopīgam darbam, priekšā mūs gaidīja vēl četras dienas, kuras paši apmācītāji nodefinēja šādi:

a) zināšanu diena, kuras laikā mēs uzzinājām par dažādam stāstu stāstīšanas metodēm tādam kā „Hero’s jorney”, „Map of life” u.c.,
b) holistikas diena, kuras laikā caur teātra etīdēm mēs izpēlējām savas dzīves vienu no ceļojumiem,
c) došanās ārā diena, kad bija iespēja iepazīties ar institūcijām, kas strādā ar jauniešiem,
d) ražas novākšanas diena, kad mēs dalījāmies ar iegūtajām zināšanām, dalījāmies ar savu pieredzi un veidojām kopīgus sadarbības projektus.

Un pienāca pēdējā diena, kad visi devās mājup (ja vajadzētu nosaukt šo dienu, tad tā ir atvadīšanās un skumju diena), kurš izbrauca agri no rīta, kurš vēlāk, bet pirmās dienas sajūta nepievīla, mēs vairs nejutāmies sveši, mēs dzirdējām dažādus dzīves stāstus, ieguvām dzīves pieredzi, ar kuru mēs atgriezāmies savā ikdienā.

Tāpat kā pasaku, seriālu, grāmatu varonim, tāpat arī man šī apmācība bija sava veida varoņa ceļojums, kurš sākās ar ikdienas komfortu, bija došanās ceļā, krīzes un atgriešanās.

Atgriešanās vienmēr ir saistīta ar jaunu dzīvi un iegūtās pieredzes pielietošanu. Apmācību iegūto pieredzi es pielietoju, organizējot maija mēnesī nelielu neformālās izglītības tikšanos, kuras laikā dalījos ar apmācību laikā iegūtajām metodēm, tāpat informācija tiem, kuriem nebija iespēja ierasties, atkārtota tikšanās ir plānota 21. jūnijā plkst.14:00 Jauniešu centrā Kaņieris.

Autors: Biedrības “Raibais kaķis” pārstāvis Sergejs

Dalīties
Translate »