Norisināsies piektais Eiropas Izglītības samits

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka 2022. gada 1. decembrī tiešsaistē norisināsies piektais Eiropas Izglītības samits “Jaunie gaišie prāti” (“Bright Young Minds”). Tajā galvenā uzmanība tiks pievērsta jaunatnes un izglītības jomām, sniedzot jauniešiem iespēju sniegt savu ieguldījumu Eiropas izglītības un mācību jomu turpmākā veidošanā.

Jaunieši ir Eiropas nākotne, un viņiem būs galvenā loma sabiedrības pārejā uz videi draudzīgu un digitālu vidi. Lai to panāktu, ir svarīgi, lai Eiropas izglītības un mācību jomu sistēmas varētu pielāgoties un ļautu visiem jauniešiem attīstīt prasmes un iemaņas, kas viņiem nepieciešamas, lai attīstītos un ieviestu inovācijas.

Samitā apskatāmie jautājumi

Šī gada samitā tiks aplūkoti dažādi ar izglītību un mācību jomu saistīti jautājumi, piemēram:

  • Kā mēs varam uzlabot izglītības nozari visu interesēs?
  • Kā izglītību un mācības padarīt iekļaujošākas, lai ikviens varētu pilnībā izmantot savu potenciālu?
  • Kā mērķtiecīgāk novirzīt ieguldījumus, lai nodrošinātu kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību?
  • Kāda nozīme var būt izglītībai, lai Eiropas Zaļais kurss kļūtu par realitāti?
  • Kā mēs varam nodrošināt, lai jauniešiem būtu nepieciešamās zaļās un digitālās prasmes, lai viņi varētu ilgtspējīgi attīstīties un ieviest inovācijas?
  • Kā mēs varam nodrošināt izglītības sistēmu nākotni, lai padarītu tās izturīgākas?

Jauniešu pārstāvji, kā arī izglītības un mācību jomu pārstāvji no visas Eiropas Savienības apspriedīs savas idejas, kā arī kopā piedāvās jaunas perspektīvas, inovatīvus risinājumus un radošas pieejas, lai palīdzētu īstenot Eiropas izglītības telpu.

Svarīgi

Iepriekšēja pieteikšanās pasākumam nav nepieciešama. Plašāku informāciju par samitu, plānoto programmu, kā arī tā tiešraidi aicinām skatīt Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

Dalīties
Translate »