Aicinām piedalīties #ErasmusDienu izaicinājumā

Jau nākamnedēļ, no 13. līdz 15. oktobrim, notiks #ErasmusDienas 2022, kurās “Erasmus+” projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības un jaunatnes sektoriem organizēs dažādus pasākumus, daloties ar Eiropas vērtībām, ieguvumiem no mobilitātes, “Erasmus+” projektu rezultātiem un pieredzes stāstiem.

2022. gadā, atzīmējot gan “Erasmus+” 35. gadadienu, gan Eiropas Jaunatnes gadu, #ErasmusDienas iezīmē šādu tēmu: “Dalāmies ar savām Eiropas vērtībām ar jauniešiem šodien un rīt: jau 35 gadus un vēl daudzus turpmākos gadus”.  Šajās #ErasmusDienās aicinām akcentēt ne tikai Eiropas vērtības, bet arī izcelt “Erasmus+” programmas prioritātes: iekļaušana un daudzveidība, digitālā pārveide, vide un klimata pārmaiņu novēršana un līdzdalība demokrātiskajos procesos.

Ja plānojat organizēt pasākumus, tos var paspēt pieteikt #ErasmusDienu tīmekļa vietnē, kur tie tiks iekļauti kalendārā kopā ar citiem pasākumiem, kas notiek visā Eiropā. Pasākuma informācija jāiesniedz latviešu valodā. Vairāk informācijas par pasākumu pieejama JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “ErasmusDienas 2022”, kurā atrodama arī #ErasmusDienu vizuālā identitāte.

Līdz iniciatīvas sākumam, ikviens aicināts piedalīties #GuessWherasmus sociālo tīklu izaicinājumā (TikTok, Instagram vai Facebook), uzminot valsti, kurā persona bijusi/ir/būs “Erasmus+”.

Lai piedalītos:

 • sekojiet šajā video redzamajai dejai (kustības aprakstītas zemāk);
 • izmantojiet mūziku: Sugarsweet;
 • video ilgums: 20-30 sekundes.

Izveido savu video:

 • noklikšķiniet uz +, lai izveidotu jaunu saturu. TikTok izvēlieties “Kamera” un pēc tam “60s”. Sociālajā tīklā Instagram izvēlieties “Real”.
 • noklikšķiniet uz “Pievienot mūziku” (vai mūzikas nots ikonas) un meklējiet “Sugarsweet” (autors Zach Sorgen Tiktok). Izvēlieties dziesmas sākumu (ja nepieciešams).
 • sāciet filmēt un dejot mūzikas pavadījumā. Nospiediet stop, kad rokas ir uz kameras objektīva.
 • pirms dejas otrās daļas sākšanas ej pie izvēlētās vietas vai izvēlies “zaļo filtru” un augšupielādē attēlu. Noslēdziet videoklipu un noklikšķiniet uz apstiprinājuma zīmes.
 • pēc tam varēsiet rediģēt video (izdzēsiet fragmentus, kurus nevēlaties, un pielāgojiet pāreju ar rokām uz kameras…) un pievienot frāzi “Uzminiet, kur…” virs sevis video pirmajā daļā. -> “Uzmini, kur es biju/ esmu/ būšu Erasmus+!”, , “Uzmini, kur es gribētu doties Erasmus+!”.
 • jūsu video ir gatavs! Pirms publicēšanas neaizmirsti uzrakstīt īsu aprakstu par savu “Erasmus+” pieredzi (aktivitāti, kursu, tikšanos, pieredzes apmaiņu u.c.) un iekļaut mirkļbirkas: #GuessWherasmus #ErasmusDays #ErasmusPlus un #ErasmusPlusLV

! Ja pašlaik neiesaistāties programmā un vēlaties augšupielādēt savu galamērķa attēlu, pārliecinieties, ka jūsu bilde ir lejupielādēta jūsu galerijā vertikālā formātā.

Deju kustības:

 1. ar pirkstiem norādiet uz augšu (uz vietu, kur pēc tam ievietosiet teikumu “Uzminiet, kur…”);
 2. plecu kustība (uz augšu un uz leju) pa labi un tad pa kreisi;
 3. pagriezieties pret sevi;
 4. mājieni ar abām rokām uz priekšu, lai paslēptu kameras objektīvu;
 5. otrā daļa sākas šeit! Sāciet ar rokām kameras objektīva priekšā un ar plašām kustībām virzieties atpakaļ uz aizmuguri;
 6. no sāniem norādiet uz atklāto vietu un dejojiet ar paceltiem rādītājpirkstiem un īkšķiem.

 

#Erasmusdienas ir Francijas nacionālās “Erasmus+” aģentūras iniciatīva, kuru atbalsta Eiropas Komisija un kura notiek kopš 2017. gada.

Dalīties
Translate »