27. septembrī norisināsies starptautiska EPALE diskusija par valodu daudzveidību Eiropā

EPALE diskusija par valodu daudzveidību Eiropā

 

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma EPALE aicina piedalīties starptautiskā tiešsaistes diskusijā “Iekļaujošas vides un valodu daudzveidības veidošanās Eiropā”. Paneļdiskusijas tiešraide būs vērojama EPALE platformas vietnē pirmdien, 27.septembrī, no plkst. 11.00 līdz 11.45, un tai sekos rakstiska diskusija.

Diskusijā tiks pievērsta uzmanība lingvistiskās daudzveidības un ilgtspējīgas sociālās iekļaušanas konceptiem, spriests par Eiropas Savienībā šobrīd pieejamajiem rīkiem un resursiem dažādu valodu apguves veicināšanai. Diskusijā aplūkos svešvalodu apguvi kā sociālās integrācijas sekmēšanas instrumentu, kā arī analizēs Covid-19 ietekmi uz valodu mācīšanos. Pasākuma laikā apkopos informāciju par Eiropas valstu resursiem multilingvisma attīstībai un labās prakses piemērus.

EPALE Latvija komanda aicina ikvienu interesentu paust savu viedokli par šiem jautājumiem! Diskusijas komentāru sadaļa “Iekļaujošas vides un valodu daudzveidības veidošanās Eiropā” ir jau atvērta:

Rakstveida diskusijā var piedalīties tikai EPALE reģistrētie lietotāji.

Valodu daudzveidība vienmēr ir bijusi Eiropas kultūras saglabāšanas un pastāvēšanas stūrakmens. Lai to akcentētu, ir iedibināta Eiropas Valodu diena, kas šogad svin jau 26. gadskārtu.

 

Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekts “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” nodrošina EPALE darbību latviešu valodā, veicinot nacionālā satura veidošanu, nodrošinot diskusiju un pieredzes apmaiņas vidi Latvijas pieaugušo izglītības profesionāļiem kā valsts mērogā, tā arī starptautiski.

 

Informāciju sagatavoja:

Daniela Diure
IZM Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests”
komunikācijas un satura eksperte
tālr. 67047959
e-pasts: daniela.diure@izm.gov.lv

Dalīties
Translate »