Mācību cikls par pilsonisko līdzdalību pieejams ikvienam skolēnu pašpārvaldes jaunietim

Ņemot vērā pārējo izglītības iestāžu pašpārvalžu komandu un atbalsta personu interesi, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sniedz iespēju līdz 15.aprīlim pieteikties klātienes mācību ciklam par pilsonisko līdzdalību, neformālo izglītību un projektu metodi, ne tikai eTwinning izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu jauniešiem. Pirmais mācību posms notiks 2024. gada 24.-26. aprīlī Turkalnē. Nākamo posmu mācības plānotas maijā un augustā.

Esi skolēnu pašpārvaldes dalībnieks, skolotājs vai konsultants izglītības iestādē? Vēlies celt savas izglītības iestādes pašpārvaldi jaunā līmenī, risināt kādus izaicinājumus, ar ko ikdienā saskaraties? Esi gatavs apgūt jaunus rīkus komandas attīstīšanai un savu iniciatīvu īstenošanai? Labprāt iegūtu jaunus draugus un sadarbības partnerus no citām skolām un pašpārvaldēm? Ja vari uz šiem jautājumiem atbildēt ar “jā” , aicinām pieteikt komandu klātienes mācību ciklam par pilsonisko līdzdalību, neformālo izglītību un projektu metodi.
Mācības būs lieliska iespēja gūt noderīgas zināšanas un prasmes, lai pašpārvalde varētu darboties arvien jaudīgāk! Mācību laikā komandas uzņems noderīgas zināšanas un gūs atbalstu, lai izdomātu projekta plānu un izstrādās tā pieteikumu.

Mācībās plānots:
• veidot izpratni par neformālo izglītību un tās jēgpilnu lietošanu skolēnu pašpārvalžu ikdienas darbā savās izglītības iestādēs,
• veicināt mācību dalībnieku izpratni par pilsoniskās līdzdalības un demokrātijas nozīmi savās skolās un sabiedrībā,
• iepazīstināt dalībniekus ar programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu veidiem, veicināt izpratni par projektu uzbūvi, mācīšanās procesu,
• informēt skolotājus, konsultantus, skolēnus un atbalstīt skolēnu pašpārvaldes projektu mērķu un ideju izstrādē, kas vērsti uz pilsoniskās līdzdalības un neformālās izglītības veicināšanu dalībnieku pārstāvētajās skolās.

Par programmas saturu rūpēsies JSPA mācību vadītājas Ieva Kaltniece un Ilze Jēče.

Pieteikšanās
Dalībai mācībās aicinām izveidot skolas komandu ar trīs dalībniekiem, iekļaujot:
• vienu atbalsta personu (skolotājs/konsultants) un
• divus pašpārvaldē esošus skolēnus (aicinām pieteikt izglītojamos, kas mācīsies izglītības iestādē arī 2025. gadā.).

Mācībām iespējams pieteikties līdz 15. aprīlim, aizpildot reģistrācijas anketu. Ar dalībniekiem JSPA individuāli sazināsies pēc reģistrācijas. Dalībniekiem mācību norises laikā tiks nodrošināta mācību programma, materiāli, uzturēšanās (nakšņošanas) un ēdināšanas izmaksas. Ceļa izdevumi uz mācību norises vietu dalībniekiem jāsedz pašiem.

Svarīga informācija
Piesakoties pasākumam, dalībnieki piekrīt piedalīties visā mācību ciklā – aprīlī, maijā un augustā. Katrs mācību posms notiks divas līdz trīs dienas – 24.-26.aprīlī, 22.-23.maijā, 21.-22.augustā. Ir svarīgi, lai dalībnieki varētu piedalīties visās mācību dienās!
Mācības notiks latviešu valodā, tāpēc dalībniekiem ir jābūt spējīgiem komunicēt valsts valodā gan rakstiski, gan mutiski.

Prioritāri mācību ciklam par pilsonisko līdzdalību, neformālo izglītību un projektu metodi aicinām piedalīties pārstāvjus no izglītības iestādēm, kurām ir piešķirts eTwinning Skolas statuss. Brīvu vietu gadījumā iespēja piedalīties tiks dota arī tām izglītības iestādēm, kurām nav šī statusa.

Radās jautājumi?
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Līvu Elizabeti Liepiņu (e-pasts: liva-elizabete.liepina@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »