Līdz 15.03. aicinām pieteikties klātienes mācībām par satraucošiem notikumiem un jauniešu mentālo veselību

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus pieteikties mācībām par satraucošiem notikumiem un jauniešu mentālo veselību. Mācības notiks klātienē 23.-24.martā Rīgā, viesnīcā “Rija VEF Hotel”, Brīvības gatvē 199 C divas pilnas darba dienas.

Mācību mērķi ir:

  • pilnveidot prasmes veidot sarunu, uzklausīt un atbalstīt jaunieti, kurš saskāries ar mentālās veselības grūtībām, kā arī kritiskiem, satraucošiem notikumiem, tai skaitā karu;
  • paplašināt jaunatnes darbinieku zināšanas un izpratni par jauniešu mentālās veselības traucējumiem raksturīgām pazīmēm;
  • pilnveidot jaunatnes darbinieku prasmes plānot un organizēt pasākumus jauniešu psihoemocionālās labbūtības uzlabošanai.

 

Mācību laikā dalībnieki uzzinās, kā atpazīt izplatītākos jauniešu mentālās veselības traucējumus, kā reaģēt un kurās situācijās ir jāvēršas pēc profesionāļu atbalsta. Mācībās tiks apskatīti arī jauniešu psihoemocionālās labbūtības jautājumi un iespējamie preventīvie pasākumi tās veicināšanai.  Mācības veidos gan teorētiskā daļa, gan praktiski interaktīvi grupu darbi un individuāli uzdevumi.

Dalībai mācībās tiek aicināti pieteikties jaunatnes darbinieki, sociālie pedagogi un sociālie darbinieki, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem.

Mācības tiek organizētas zaļajā drošības līmenī, t.i. dalībniekiem ar sadarbspējīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Mācības vadīs kognitīvi biheiviorālā terapeite, klīniskā un veselības psiholoģe Inese Lapsiņa un neformālās izglītības mācību vadītāja un psiholoģe Natalja Gudakovska.

 

Pieteikšanās dalībai mācībās līdz 15.martam (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu. Dalībnieku atlase mācībām tiks veikta līdz 17. martam.

 

Kontaktpersona papildu informācijai par mācībām:
Jana Priedniece
Jana.priedniece@jaunatne.gov.lv
t.67356258

Dalīties
Translate »