Aizvadīts skolēnu pašpārvalžu mācību cikla pirmais posms

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē,ka no 19. līdz 21.aprīlim Siguldā norisinājās skolēnu pašpārvalžu mācību cikla “Pilsoniskā līdzdalība, neformālā izglītība, projektu metode” 1. posms. Mācību ciklā piedalījās 33 pārstāvji no 11 izglītības iestādēm, kuras īsteno profesionālās izglītības programmas vai mazākumtautību izglītības programmas.

Pašpārvalžu pārstāvju komandas, veicot praktiskus uzdevumus:

  • iepazina pašpārvaldes lomu un komandu veidošanas teorijas;
  • izzināja pašpārvaldēm pieejamos resursus;
  • dalījās personīgajās pieredzēs par darbu pašpārvaldē.

Mācību cikla nākamajos posmos, kas norisināsies 25.-26. maijam, kā arī 23.-25. augustam, plānots gūt zināšanas par demokrātijas veicināšanu pašpārvaldē, apzināt “Erasmus+” un „Eiropas Solidaritātes korpuss” iespējas pašpārvaldēm, kā arī strādāt pie savas projekta idejas.

Dalībnieku atsauksmes

Pēc pirmā mācību cikla posma tika apkopotas arī dalībnieku atsauksmes un pirmie iespaidi:

  • “(..) bieži vien tieši skolotāji ir tie, kas vēlas uzņemties vadošo lomu, lai gan pašpārvaldes galvenā būtība ir darboties pašiem, tāpēc iegūtā informācija lika saprast to cik svarīga, ka skolēni un skolotāji ir uz viena viļņa nevis atstāti kā dekorācija. Komandas saliedēšanas uzdevumi – noderēs visur un atviegloja sadarbību ar citiem cilvēkiem, teiktu, ka palīdzēja sadraudzēties un adaptēties vidē.”
  • “Es zinu ka noteikti visi šo rakstīs, bet tiešām es guvu labu pieredzi un komunikācijas prasmes. Pati esmu šokā cik omulīga atmosfēra bija ar citiem jauniešiem. Nevaru sagaidīt kad tiksimies atkal. :)”
  • “Sapratu, ka neformālā vidē rodas orģinālākas idejas un, ka izklaide var būt ne tikai izklaide, bet arī mācīšanās.”

Mācību cikls tiek īstenots nacionālo aģentūru stratēģiskās partnerības “New Power in Youth” ietvaros.

Dalīties
Translate »