Aicina pieteikties starptautiskām mācībām par iekļaušanu “Engage in Inclusion”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina līdz 4. aprīlim pieteikties mācībām par iekļaušanu “Engage in Inclusion”, kas notiks Rīgā, Latvijā no 2024. gada 13. līdz 17. maijam. Mācību galvenais mērķis ir paaugstināt to jaunatnes darbinieku kompetenci, kuri vēlas izmantot iekļaujošas aktivitātes savā darbā ar jauniešiem.

Mācībās sniegs konkrētus un praktiskus padomus, lai Eiropas jaunatnes programmu projektos iesaistītu vairāk jauniešu ar invaliditāti un veselības traucējumiem. Tāpat tiks pievērsta uzmanība tam, lai nodrošinātu pārskatu par visām lietām, kas jāievēro, plānojot un realizējot starptautiskus iekļaujošus jaunatnes projektu programmu pasākumus, ņemot vērā dalībnieku ar invaliditāti un veselības traucējumiem dažādās individuālās vajadzības.

Būs iespēja uzzināt par finansēšanas iespējām “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmās, veidojot kvalitatīvus un jēgpilnus pasākumus, kas ietver jauniešus ar invaliditāti un veselības traucējumiem.

Mācībās plānots:

  • palielināt jaunatnes darbinieku kompetenci, iesaistot jauniešus ar invaliditāti un veselības traucējumiem Eiropas jauniešu mobilitātes pasākumos;
  • apgūt praktisku pieeju, plānojot un īstenojot ar invaliditāti saistītas jauniešu mobilitātes darbības;
  • sniegt konkrētus un praktiskus padomus un metodes, lai iesaistītu jauniešus ar invaliditāti un veselības traucējumiem;
  • izpētīt jautājumus, kas jāņem vērā, plānojot jauniešu mobilitātes pasākumus, kuros iekļauti jaunieši ar invaliditāti un veselības traucējumiem;
  • sniegt konsultācijas par jauniešu ar invaliditāti un veselības traucējumiem drošu iesaistīšanu jauniešu mobilitātes pasākumos;
  • ņemt vērā dažādu jauniešu ar invaliditāti un veselības traucējumiem vajadzības;
  • izpētīt labās prakses piemērus un noteikt iespējamos šķēršļus un veidus, kā tos pārvarēt;
  • iedvesmoties no praktiskiem piemēriem par jauniešu mobilitātes pasākumiem, kuros iekļauti jaunieši ar invaliditāti un veselības traucējumiem.

Pieteikšanās

Mācībām līdz 4. aprīlim pieteikties aicināti jaunatnes darbinieki, jaunatnes projektu vadītāji, jauniešu līderi un NVO pārstāvji, kas vēlas īstenot projektus un aktivitātes, iesaistot jauniešus ar ierobežotām iespējām, jo sevišķi jauniešus ar invaliditāti un veselības traucējumiem. Mācības notiks angļu valodā.

Plānots, ka dalībniekiem jau ir pieredze darbā ar programmu “Erasmus+” un/vai “Eiropas Solidaritātes korpusa” jauniešu mobilitātes pasākumiem, taču maz zināšanu par darbu ar jauniešiem ar invaliditāti un veselības traucējumiem. Mācības būs piemērotas arī organizācijām ar pieredzi jauniešu mobilitātes pasākumu organizēšanā jauktām grupām, kas vēlas izstrādāt stratēģiskāku iekļaujošu pieeju.

Dalības maksa

Dalība mācībās ir bezmaksas, un JSPA sedz uzturēšanās un ēdināšanas izmaksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz ceļa izmaksas.

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļvietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Leldi Vaivodi (e-pasts: lelde.vaivode@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »