Aicina organizāciju pārstāvjus pieteikties mācībām “Iekļaujošu projektu darbnīca”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizāciju pārstāvjus līdz 24. jūlijam pieteikties mācībām “Iekļaujošu projektu darbnīca”, lai veicinātu vienlīdzīgas iespējas, piekļuvi, iekļaušanu un taisnīgumu jaunatnes jomas projektos. Tās norisināsies no 13. līdz 15. augustam klātienē Rīgā vai Pierīgā, kā arī 29.jūlijā tiešsaistē.

Vai strādā ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām (piemēram, jauniešiem, kas nav no Latvijas, lauku jauniešiem, jauniešiem ar invaliditāti vai veselības problēmām, jauniešiem NEET situācijā u.c.) un vēlies gūt finansējumu iekļaujošas iniciatīvas īstenošanai? Vai gribi uzsākt projektos iesaistīt jauniešus ar ierobežotām iespējām, taču nezini, kā to paveikt? Piesakies iekļaujošu projektu darbnīcai, un pieredzējušas mācību vadītājas palīdzēs labāk izprast Eiropas Savienības (ES) jaunatnes jomas programmās pieejamo atbalstu, iedziļināties izvēlētās mērķa grupu vajadzībās, ko iespējams nodrošināt ar projektu palīdzību, un attīstīt projekta pieteikumu!

Vairāk par mērķa grupām, uz kuru iesaisti projektos vērstas šīs mācības, iespējams uzzināt JSPA tīmekļvietnē.

Par mācību saturu

Mācībās plānots stiprināt organizāciju prasmes un zināšanas veidot iekļaujošu projektu pieteikumus Eiropas Savienības programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” (turpmāk – ES programmas). Dalībniekiem pēc mācībām būs pieejams mentorings projektu izstrādei un iesniegšanai.

Mācības klātienē norisināsies no 13. līdz 15.augustam, taču 29.jūlija vakarā plkst.17.00 komandu pārstāvjiem paredzēta tiešsaistes tikšanās (vebinārs) līdz pusotras stundas garumā, kurā mācību vadītāja ievadīs mācību tēmā un palīdzēs spert pirmos soļus veiksmīgā projekta idejas formulēšanā. Mācību dalībniekiem jāpiedalās visās mācību dienās.

Mācībās, akcentējot iekļaušanu, tiks apskatīti tādi ES programmu jaunatnes jomas projekti kā:

Mācību mērķi ir:

  • veidot izpratni par ES jaunatnes jomas projektu veidiem, akcentējot iekļaušanas aspektus un veicinot iekļaujoša projekta pieteikuma iesniegšanu;
  • veidot izpratni par konceptiem “ierobežotas iespējas”, “iekļaušana” un “dažādība”, saskaņā ar programmas “Erasmus+” vadlīnijām;
  • veicināt zināšanas par jauniešu ar ierobežotām iespējām iesaisti un dalību ES programmu projektos.

Trīs dienu laikā mācību dalībniekiem būs iespēja:

  • iepazīt ES programmas un to prioritātes;
  • izzināt iekļaujošu projektu būtību un nozīmīgumu;
  • iegūt zināšanas par mērķgrupām un metodēm iekļaujošu projektu veidošanai;
  • veidot izpratni par jauniešu ar ierobežotām iespējām iesaisti ES jaunatnes jomas projektos;
  • iepazīt dažādu ES programmu projektu veidu iespējas un priekšrocības;
  • aplūkot projektu iesniegšanas un īstenošanas nosacījumus, akcentējot iekļaušanas aspektu.

Pieteikšanās mācībām

Mācībās aicinām piedalīties pa pāriem – vienam organizācijas pārstāvim un vienam jaunietim. Mācības ir bezmaksas un notiks latviešu valodā. Dalībniekam jāpiedalās gan tiešsaistes tikšanās, gan visās trijās mācību dienās! Vēršam uzmanību, ka klātienes mācību dienas nebeidzas plkst.17.00, bet gan turpinās līdz pat vakariņām ap plkst.19.00, tādēļ nakšņošanas iespēju nodrošinām visiem dalībniekiem, neatkarīgi no dzīvesvietas.

Pieteikšanās mācībām iespējama līdz 24.jūlijam, aizpildot anketu. Rezultāti par dalību mācībās tiks paziņoti katram personīgi līdz 26.jūlijam, informējot uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

Dalībniekiem tiks nodrošināta bezmaksas ēdināšana un naktsmītnes (izmitināšana divvietīgos viesnīcas numuriņos), bet ceļa izdevumi līdz norises vietai jāsedz pašiem. Konkrēta mācību norises vieta Rīgā vai Pierīgā tiks paziņota apstiprinātajiem dalībniekiem. Mācību norises vieta būs pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Lūdzu, pieteikuma anketā norādiet savas pieejamības un piekļūstamības vajadzības, tostarp arī alerģijas, pārtikas nepanesību u.c. faktorus, ko pasākuma organizatoriem vajadzētu ņemt vērā, lai komandas dalība mācībās būtu pilnvērtīga un patīkama!

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas vecāko projektu vadītāju Leldei Vaivodi (e-pasts: Lelde.Vaivode@jaunatne.gov.lv , tālr.: +371 67356247) vai, laika posmā no 15. līdz 19.jūlijam, ar Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Kristīnu Kļimoviču (-pasts: Kristina.Klimovica@jaunatne.gov.lv , tālr.: +371 67356284).

Dalīties
Translate »