Vairāk nekā 150 jaunatnes jomas profesionāļi tiekas konferencē “Nākamais solis darbā ar jaunatni – iekļaušanai”

2022. gada 5. oktobrī Jūrmalas Mūzikas vidusskolā norisinājās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) organizētā nacionāla mēroga konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni – iekļaušanai”. Tajā vienkopus piedalījās vairāk nekā 150 jaunatnes jomā iesaistītie – jaunatnes darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti, pašvaldību darbinieki un jaunatnes politikas plānotāji, bērnu un jauniešu centru, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem.

Konferences ietvaros dalībniekiem bija iespēja uzzināt par JSPA sniegtajām atbalsta iespējām iekļaušanas veicināšanai, jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanu, tās esošās situācijas apzināšanu un izaicinājumus, kā arī par sociālā darba aktualitātēm darbā ar jaunatni un veidiem, kā strādāt ar dažāda veida jauniešu grupām. Interesentus aicinām ielūkoties visu konferences ekspertu prezentācijas, kas pieejamas JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “Materiāli”:

Lai uzzinātu, kā jūtas paši jaunieši un saredzētu iekļaušanu no jauniešu skatu punkta, diskusijā “Tava iespēja pajautāt jaunietim” ar savu viedokli dalījās Diāna Ponaskova, Orents Šaškovs un Beatrise Līva Bebriša.

Tāpat konferences apmeklētājiem bija iespēja iegūtās zināšanas papildināt ar praktisku metožu apguvi un izmēģināšanu. Dienas otrajā pusē dalībnieki iesaistījās praktiskās darbnīcās par teātra metodi darbā ar jaukta veida jauniešu grupām, universālo dizainu, ielu darba pieeju darbā ar jauniešiem, jauniešu iedrošināšanu caur pieredzē balstītu mācīšanos un līdzdalīgās pētniecības metodēm jauniešu vajadzību izzināšanai.

Par radošo un muzikālo baudījumu rūpējās pasākumu vadītājs un iluzionists Toms Felkers, pianiste Sandija Leja, koklētājs Roberts Binders (Jūrmalas mūzikas vidusskolas audzēkņi) ar koncertmeistari Māru Upmaci un Ilmāru Melderi (Jūrmalas mūzikas vidusskolas absolvents un pedagogs).

Atskaties uz konferences norisi

Interesentus aicinām noskatīties konferences pirmās daļas tiešraides ierakstu, kas pieejams JSPA Facebook lapā. Tāpat skaistākie foto mirkļi, kā arī foto būdas attēli apskatāmi JSPA Flickr platformā:

Savukārt, lai uzzinātu konferences dalībnieku pārdomas par konferenci un ielūkotos tās norisē, aicinām noskatīties divus konferences atskata video:

Uz tikšanos nākamgad!

Dalīties
Translate »