Turpinās vebināru cikls “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA), atbalstot darba ar jaunatni attīstību, turpina īstenot vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”. Tajā tiek sniegta noderīga informācija darbā ar jaunatni iesaistītajiem. Vebināri norisinās laikā no janvāra līdz maijam, katru otro trešdienu plkst.10.30 -12.00. Dalībai vebināros nepieciešams iepriekš reģistrēties.

22.02.2023. plkst. 10:30 – 12:00 “Liekam lietā līdzdalību!“

Jaunatnes līdzdalība ir viena no Eiropas Jaunatnes programmu prioritātēm, un vebinārs attīstīs izpratni par līdzdalības jēdzienu, tās dažādajiem līmeņiem un formām. Vebinārā saņemsiet praktiskus padomus, kā veicināt jauniešu pilsonisko līdzdalību jēgpilni, ilgtspējīgi, ar jauniešiem saistošām metodēm – tostarp veidojot vai stiprinot sistēmisku pieeju pašvaldības līmenī. Būs iespēja iepazīties ar pieredzes stāstiem par dažādām līdzdalības formām un līmeņiem, un to, kādas jaunas līdzdalības iespējas paver jaunais Pašvaldību likums, kas stājies spēkā 2023.gada 1.janvārī.

Vebinārā tiks aplūkotas šādas tēmas:

  1. Jauniešu pilsoniskās līdzdalības veidi – dažādu aktivitāšu piemēri;
  2. Jauniešu pilsoniskās līdzdalības līmeņi – ko iespējams ietekmēt?
  3. Pašvaldību likums un jauniešu līdzdalības iespējas vietējā līmenī;
  4. Jauniešu līdzdalības veicināšana JSPA un pieejamais atbalsts.

Vebināru vadīs JSPA mācību vadītāja Linda Kalniņa-Roderte, un ar pieredzes stāstiem dalīsies IZM konkursa “Labākais darbā ar jaunatni” kategorijas „Līdzdalības stiprinātājs” balvu saņēmēji, “Erasmus+” Jaunatnes līdzdalības projektu īstenotājs, kā arī iniciatīvas izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts” projektu īstenotājs.

Vebināram “Liekam lietā līdzdalību!” iespējams reģistrēties šeit.

08.03.2023. plkst. 10:30 – 12:00 “Brīvprātīgā darba ieguvumi“

Vai tava nevalstiskā organizācija, jauniešu centrs vai pašvaldība vēlas īstenot programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba projektus? Vai esi jaunietis, kas vēlētos Latvijā vai ārvalstīs darīt brīvprātīgo darbu, iegūstot vērtīgu pieredzi? Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) vebināru cikla “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” ietvaros 8. martā plkst. 10.30-12.00 aicina nevalstisko organizāciju, jauniešu centru, pašvaldību, skolu un citu organizāciju pārstāvjus, kā arī  jauniešus, kuriem ir interese īstenot programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” (ESK) brīvprātīgā darba projektus, piedalīties tiešsaistes vebinārā “Brīvprātīgā darba ieguvumi”.

Vebinārā uzzināsi:

  1. kas ir programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba projekti;
  2. kā brīvprātīgā darba projektus uzsākt, īstenot un kā tajos iesaistīties;
  3. praktisku ieskatu par projektu norisi, ieguvumiem un izaicinājumiem, klausoties organizāciju un brīvprātīgo pieredzes stāstos.

Vebināru vadīs JSPA mācību vadītāja, pieredzējusi jaunatnes jomas darbiniece Ilze Jēče.

Vebināram “Brīvprātīgā darba ieguvumi” iespējams reģistrēties šeit.

 

Nākamie ciklā plānotie vebināri

22.03.2023. plkst. 10:30 – 12:00 “Pieredzes stāsti pašvaldību stiprināšanai“

Vebinārā varēs iepazīties ar pieredzes stāstiem par dalību SALTO starptautiskajās mācībās un pasākumiem, kuri realizēti, liekot lietā tajās gūtās zināšanas, pieredzi  un prasmes. Būs iespēja labāk izprast, kā dažādas iesaistītās puses – NVO, valsts pārvaldes iestādes, paši jaunieši un jaunatnes darbinieki – var sniegt ieguldījumu un savstarpēji sadarboties, stiprinot darbu ar jaunatni pašvaldības līmenī.

Vebināru vadīs JSPA mācību vadītāja Ieva Kaltniece.

05.04.2023. plkst. 10:30 – 12:00 “Digitālais darbs ar jaunatni“

Vebinārā gūsiet noderīgu informāciju par digitālo darbu, piemēram, sociālo tīklu izmantošanu, satura veidošanu, aktuālajām tendencēm digitālā darba ar jaunatni jomā. Būs iespēja mācīties no digitālā eksperta – praktiķa, kas vebinārā dalīsies ar padomiem.

19.04.2023. plkst. 10:30 – 12:00 “NVO nozīme vietējā kopienā un darbā ar jauniešiem attālākos lauku reģionos“ 

Vebinārā varēs uzzināt vairāk par darbu ar jauniešiem attālākos lauku reģionos. Vebinārs tiek rīkots ilgtermiņa stratēģiskās partnerības (SPI Strategic Partnership on Inclusion) darbs ar jauniešiem attālākos lauku reģionos (Rural) ietvaros.

03.05.2023. plkst. 10:30 – 12:00 vebinārs par vides ilgtspējas tēmu

Vide un cīņa pret klimata pārmaiņām ir viena no galvenajām programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” prioritātēm. Vebinārs sniegs atbalstu vides ilgtspējas temata izpratnes veicināšanā darbā ar jaunatni.

 

Precīzāka informācija par reģistrēšanos un piekļuves saitēm pārējiem vebināriem, kā arī detalizētāka informācija par to saturu tiks publicēta JSPA komunikācijas kanālos tuvāk pirms to sākuma.

Dalīties
Translate »