Šī gada labdarības maratonā “Dod pieci!” palīdzēs riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem

Kurpes, no kurām veidojas cilvēka ēnas siluets uz sienas un teksts par labdarības maratonu Dod pieci

No 1. līdz 21. decembrim labdarības maratona “Dod pieci!” tīmekļvietnē www.dod.pieci.lv uzsākta ziedojumu vākšana, lai palīdzētu riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem Latvijā. Statistika ir skaudra – Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 10 tūkstoši bērnu un jauniešu jeb vidēji viens bērns no katras klases, kurš meklē patvērumu uz ielas, klaiņo, neapmeklē skolu, lieto apreibinošas vielas vai ir soļa attālumā līdz nozieguma izdarīšanai. Ziedojumu, sākot no 5 eiro, ikviens var apmainīt pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā.

Šajā laika periodā ziedot iespējams arī visās “Circle K” uzpildes stacijās. Šogad, tāpat kā pērn, “Circle K” dubultos to ziedojumu apjomu, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās. Savukārt līdz pat Zvaigznes dienai, 2024. gada 6. janvārim, ziedojumi tiks pieņemti labdarības organizācijas Ziedot.lv tīmekļa vietnē www.ziedot.lv, izvēloties projektu “Dod pieci!”.

Stikla studija un labdarības skriešanas stafete

No 15. līdz 21. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiks pieņemti arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Šī gada “Dod pieci!” laikā turpat blakus stikla studijai Doma laukumā notiks pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete. Tās laikā, iesaistot pēc iespējas vairāk skrējējus, uz skrejceliņa bez apstājas paredzēts noskriet teju 158 stundas. Skriešana stafete, gluži tāpat kā pats labdarības maratons, būs nepārtraukta un notiks arī nakts stundās. Katras dienas skrējiens tiks veltīts ziedotājam, kas “Dod pieci!” šī gada labdarības mērķim ziedos vismaz 10 000 EUR. Tā ir iespēja ne tikai darīt labu, bet darīt to kopā un piedzīvot lielisku darba kolektīva saliedēšanās pasākumu 24 stundu garumā. Lai kļūtu par “Dod pieci!” labdarības stafetes atbalstītāju un noskaidrotu papildu informāciju, aicinām rakstīt uz e-pastu inese.sala@latvijasradio.lv.

Visi saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks pie bezpeļņas organizācijām, kas sniedz profesionālu palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez pienācīgas ģimenes un sabiedrības aprūpes, cietuši no vardarbības un citiem noziegumiem, saskaras ar uzvedības problēmām.

Organizācijas, kas ir gatavas īstenot šī gada ziedojuma mērķi: Open Radošais Centrs, Resiliences centrs, Pusaudžu Resursu centrs, Latvijas Samariešu apvienība, Sociālā atbalsta un izglītības fonds, YOU+, Palīdzēsim Viens Otram, Palīdzēsim.lv, Būt brīvai, House of Hope, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, Mentor Latvia, Laiks jauniešiem, Esi centrs, Adventure Therapy Latvia, Zvannieku mājas.

Par labdarības maratonu “Dod pieci!”

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Labdarības maratons “Dod pieci!” ir daļa no starptautiska projekta “Serious Request”, kurā dažādās Eiropas valstīs radio dīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai labdarības maratona izraudzītai grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 radošā komanda.

“Dod pieci!” organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv. Labdarības maratona norises partneri ir Luminor banka, “CGI IT Latvia”, “AJ Power” un “Circle K”, komunikācijas kampaņu veido reklāmas aģentūra “Havas Latvia”. Savu atbalstu labdarības maratona “Dod pieci!” norisē sniedz arī vairāk nekā 20 uzņēmumi.

Dalīties
Translate »